Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Підсумки бізнес-зустрічі експертів ринку бетону й залізобетону

загальна бізнес зустріч

17 лютого в рамках виставки KyivBuild Ukraine відбулася бізнес-зустріч експертів ринку бетону й залізобетону на тему «Бетон, залізобетон: основні тенденції та особливості ринку», яку щорічно проводить редакція журналу ProfBuild.

 

У заході взяли участь різні комерційні структури, зокрема виробники будівельного бетону, залізобетону та добавок для цих видів будматеріалів, постачальники обладнання, а також девелопери, забудовники, архітектори, проєктанти та експерти суміжних ринків.

 

Під час ділової частини всі учасники змогли обговорити ситуацію в галузі, найвідчутніші зміни та перспективи розвитку ринку. Особливу увагу приділили питанням, пов’язаним з якістю продукції та вдосконаленням технологічного процесу під час виробництва бетону й залізобетону, а також кейсам для економії та скорочення термінів будівництва.

Відкрила бізнес-зустріч головна редакторка видання Світлана Шах, яка привітала усіх присутніх та наголосила, що такі заходи необхідно проводити частіше, оскільки вони дають можливість обмінюватися досвідом та співпрацювати в подальшому.

 

Темами обговорення першої панелі стали результати будівельного ринку та будматеріалів 2021 року, положення 305 регламенту ЄС та нові підходи у виробництві бетону.

Яримовський«Обсяг виконаних будівельних робіт за січень-грудень 2021 року становив 254 млрд грн (+5,1)% до 2020 року, за рахунок: (+16,8)% – житлове будівництво; (+3,2)% – нежитлове будівництво; (+3,1)% – інфраструктурне будівництво (тут і далі без урахування статистики з тимчасово окупованих територій Криму, частини Луганської та Донецької обл.). До ТОП-3 будівельних регіонів увійшли Київський, Одеський та Дніпропетровський, частка яких становила понад 50%. Драйверами росту залишаються проєкти «Великого будівництва», запуск державної програми з іпотечного кредитування, а також запуск реформованої ДІАМ (колишня ДАБІ), що, як очікується, зможуть вивести будіндустрію України у 2022 році на новий розмір – понад 300 млрд грн на рік. Водночас енергетична криза в Європі, а також загроза нового вторгнення РФ на територію України призведуть у 2022 році до більш активного зростання будівельної діяльності в Західній Україні та значного підвищення цін на будівельні матеріали», – зазначив Володимир Яримовський, директор з розвитку PAU Group (Агентство ринку будівельних матеріалів).


Також доповідач детально зупинився на аналізі ринку бетону та залізобетону. Зокрема, повідомив, що сегмент бетону зріс на 23,4%, а залізобетону – на 15,6%.

Людмила КріпкаЛюдмила Кріпка, виконавчий директор Асоціації виробників цементу України «Укрцемент», розповіла про положення 305 регламенту, зосередившись на висвітленні можливостей для українських виробників будівельних матеріалів, а також звернула увагу присутніх на вимоги щодо маркування знаком відповідності технічним регламентам. Україна не є членом ЄС і не має підписаної Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА), тому маркування СЄ наносити не можна, натомість застосовують національний знак відповідності (Постанова КМУ №1184 від 30.12.2015 р.). Із нанесенням знаку відповідності виробник бере на себе відповідальність за відповідність будівельної продукції задекларованим показникам, а також за її відповідність усім застосовним вимогам, визначеним законодавством.

ГовдунПро основні принципи бетонів, пальових фундаментів та густоармованих масивних конструкцій розповів директор з розвитку компанії «Керрот Бетон» Ярослав Говдун. Одна з головних тез доповіді: в основі виконання будь-якого замовлення має бути правильне технічне завдання від замовника. У свою чергу кожен виробник має докладати максимум зусиль для підвищення культури будівництва через удосконалення процесів виробництва, а також для взаємодії будмайданчиків із заводами-виробниками.

Наступний доповідач, Анатолій Миколенко, менеджер з розвитку бізнесу «Менард», ознайомив учасників зустрічі з технологіями підсилення ґрунту, що є вигідною альтернативою пальовим фундаментам.

Юрій Андросюк, керівник проєкту «ЕкоНаноБуд», Голова ради директорів групи компаній «WEST-EAST GROUP», презентував нові підходи, які дають змогу виготовляти екологічні полімерні будівельні матеріали нового покоління з використанням промислових відходів.

ЯницькийЗначна частина програми другої панелі була присвячена питанням, пов’язаним із виробництвом і правильною експлуатацією обладнання для виготовлення бетону та залізобетону. Так, Володимир Яницький, головний інженер ГК «Моноліт», коротко ознайомив із можливостями виробництва та перевагами стаціонарних і мобільних бетонних вузлів компанії.

ПортугальськийАндрій Португальський, директор компанії «Євробетон», на прикладі роботи обладнання Simem розповів про ефективний підхід до виробництва бетону, а також вказав присутнім на потенціал устаткування від компаній Nordimpiatni та CGM для виготовлення виробів із бетону та залізобетону.

ЄлькинНе менш цікавим став виступ директора департаменту науково-технічного розвитку компанії «Будова» Олександра Єлькіна, який, спираючись на реалізовані проєкти компанії, показав, у чому відмінність сучасних панельних будинків від радянських хрущовок, і як вирішується питання герметизації швів, звукоізоляції та енергозбереження.

СмірновВІМ-технології сьогодні все більше використовують у будівництві. Про їхні переваги як інструменту автоматизації бізнес-процесів для проєктів зі збірного залізобетону для виробників та будівельних компаній розповів Юрій Смірнов, директор ТОВ «Аллбау Софтер».

ГончаренкоНа завершення президент International Technology Transfer Association (ITTA) Артем Гончаренко на прикладі створеного алгоритму роботи продемонстрував можливості збільшення продажів залізобетонних виробів за рахунок використання додаткових технологій.

Світлана Шах 1Підбиваючи підсумки дискусії, Світлана Шах подякувала всім присутнім за участь і ще раз підкреслила важливість діалогу між гравцями ринку та створення платформи для обговорення найактуальніших питань будівельної галузі.

IMG 8338 копия

IMG 8541За підсумками зустрічі буде друкуватися спецвипуск журналу Prof Build «Бетон. Залізобетон», у якому детально розповімо про стан ринку. Тож читайте наш журнал та слідкуйте за наступними постами.

Prof Build