Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

EE-JUMP»: навчаємо молодь - будуємо Україну!

EE JUMP
Освітяни та представники будівельного бізнесу провели спільну всеукраїнську конференцію «EE-JUMP»: навчаємо молодь - будуємо Україну!»
13 грудня 2022 року в рамках Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії та Ініціативи «EE-JUMP - Енергоефективність для журналістів, університетів, муніципалітетів від професіоналів» відбулася Всеукраїнська конференція «EE-JUMP»: навчаємо молодь - будуємо Україну!».
 
Організатором заходу стала громадська Спілка «Бізнес за партнерство» спільно з німецькою урядовою компанією GIZ GmbH. Захід відбувся за підтримки Міністерства освіти і науки України при партнерстві Конфедерації будівельників України (КБУ).
320332765 922555968907395 3588779521689972968 n
 
Мета конференції - об’єднати зусилля закладів професійно-технічної освіти та будівельних компаній для налагодження ефективної співпраці та координації у галузі енергоефективності; ініціювати довгострокові відносини з представниками будівельного бізнесу для подальшої співпраці у підготовці кваліфікованих кадрів у сфері енергоефективності, обговорити створення навчального центру на базі КБУ зі спеціалізацією у сфері енергоефективності.
 
Конференція проходила у змішаному форматі. У заході взяли участь понад 80 учасників з різних регіонів України - директори та викладачі професійно-технічних закладів освіти, працівники органів державного управління освітою, представники будівельного бізнесу та Енерго- Інноваційних Хабів.
 
320318040 891229308917202 7614532296546014449 n
З вітальними словами до учасників заходу звернулися:
✔️Ірина Юр’єва, лідерка компоненту «Професійні кваліфікації» проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», GIZ;
✔️Людмила Гармаш, начальник відділу змісту освіти та організації освітнього процесу директорату професійної освіти МОН України;
✔️Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України;
✔️Петро Куліков, віцепрезидент КБУ, ректор КНУБА, доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України;
✔️Єгор Фаренюк (Yegor Fareniuk), директор ДУ «Фонд енергоефективності»;
✔️Наталія Дюжилова, заступниця Голови ДІАМ;
✔️Жанна Пацьора, президент Громадської спілки «Бізнес за партнерство».
 
Пані Ірина Юр’єва наголосила на важливості створення передумов енергоефективного сталого майбутнього України: «Сьогодні діяльність охоплює абсолютно різні сфери для впровадження енергоефективних заходів. Це - робота над законодавством, робота з муніципалітетами, з освітніми програмами, з компаніями та партнерами на різних рівнях, які об'єдналися задля побудови нашого енергоефективного майбутнього України».
 
Координаторка проєкту окреслила основні напрямки роботи компоненту «Професійні кваліфікації», а саме розробка новітніх програм, просування енергоефективних професій, впровадження курсів підвищення кваліфікації викладачів у сфері енергоефективності.
 
«У такі складні часи ми, в першу чергу, прагнемо об'єднати зусилля усіх, хто переймається питаннями освіти в Україні, створення осередків знань та підготовки фахівців, думає про відбудову країни. Ми впевнені, що відбудувати Україну можна тільки в синергії всіх, хто працює над цими надважливими питаннями», - підсумувала пані Ірина.
 
Учасників конференції привітав президент КБУ Лев Парцхаладзе. Він подякував організаторам заходу та наголосив: «Зараз існують великі проблеми в будівельній галузі: приблизно 50 млн кв. м житла пошкоджено і ми не знаємо скільки ще буде пошкоджено. Багато українців вимушені були поїхати за кордон або воюють в лавах ЗСУ, тому як наслідок, значно скоротилась кількість людей, які працюють в будівельній сфері. Наразі є дуже важливим співпраця закладів професійно-технічної освіти, які готують фахівців будівельної галузі, Фонду енергоефективності та компоненту «Професійні кваліфікації», в рамках якого відбуваються курси підвищення кваліфікації викладачів у сфері енергоефективності. Саме фахівці будівельної сфери будуть найбільш потрібні у повоєнні роки».
 
Начальник відділу змісту освіти та організації освітнього процесу директорату професійної освіти МОН України Людмила Гармаш. Вона подякувала компанії GIZ за співпрацю та залучення закладів профосвіти до спільних проєктів. «Учні та викладачі є тим генератором, тією ланкою, яка буде відбудовувати нашу країну», - зазначила Людмила Гармаш.
 
«Наші учні - вони найкращі, вони, як губка, всмоктують все те, що наші здобувачі та викладачі дають під час навчання. Наші випускники стають викладачами та майстрами і згодом передають досвід наступним поколінням. У нас попереду відбудова нашої країни, усього, що зруйновано, Але ми сильні, ми мужні - ми все здолаємо. Ми будемо навчати нашу молодь і ми відбудуємо нашу Україну», - підсумувала Людмила Гармаш.
 
Петро Куліков, віцепрезидент КБУ, ректор КНУБА, доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України ґрунтовно розкрив проблему дефіциту кваліфікованих робітників та окреслив можливі шляхи розв'язання цих питань.
Зокрема, ректор КНУБА наголосив: «Освіта - це фундамент держави. Чим більше освічених людей - тим міцніша держава. Раніше галузь професійно-технічної освіти будувалась за галузевим принципом. Оскільки галузі розпались, профтехнічна освіта залишилась поза увагою і Міністерства науки та освіти України і галузевих Міністерств, які втратили інтерес до робітничих спеціальностей».
 
Заступниця Голови Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) Наталія Дюжилова привітала учасників конференції та окреслила основні функції, які покладені на інспекцію, а саме - ринковий нагляд за будівельними матеріалами. В ході діяльності ДІАМ комунікує з представниками профільних асоціацій та виробниками будівельних матеріалів.
 
«Наразі для нашого бізнесу та виробництва важливий економічний фронт, на якому тримається наша країна. Проте, не менш важливою є проблема кадрового дефіциту будівельної галузі. Цей дефіцит ми спостерігали ще до початку війни, але наразі брак професійних кадрів у будівельній галузі тільки поглибився. Впроваджуючи європейські підходи до нашого ринку, бачимо, що прийшов час впроваджувати і європейські підходи в освіті», - наголосила Наталія Дюжилова.
 
Вступну частину конференції підсумувала президент Громадської спілки «Бізнес за партнерство» Жанна Пацьора.
Пані Жанна подякувала партнерам конференції та зазначила: «Я - патріот нашої України, щиро вболіваю за нашу молодь. Вважаю, що ми - представники бізнесу, міжнародних компаній та державних установ повинні дивитись на наше майбутнє. Кожен із нас в ці складні часи - це герой. Ми робимо маленькі кроки, але загальними зусиллями ми рухаємося вперед. Наша спілка реалізує проєкт професійно-технічної освіти, оскільки вся країна гостро відчуває брак фахівців будівельної галузі. Ми, як організація, яка має досвід в медійній сфері, хочемо дати розголос підготовки робітничих кадрів у сфері енергоефективності. Тож об'єднаймо зусилля заради нашого спільного майбутнього».
 
Конференція складалася із трьох дискусійних панелей. У першій панельній дискусії виступили представники бізнесу, які обговорили досвід співпраці із закладами професійно-технічної освіти, проаналізували виклики, що наразі стоять перед професійною будівельною спільнотою, зокрема, гострої нестачі фахівців у сучасному будівельному секторі для енергоефективного будівництва.
320180447 1145234732774610 8460719355519331249 n
З доповідями в обговоренні поточних питань виступили:
✔️Юрій Юськів, керівник відділу проєктних продажів ТОВ «Меезенбург Україна»,
✔️Ігор Суботенко, керівник департаменту розвитку проєктів ТОВ «Ковальська нерухомість»,
✔️Олександр Яменко, керівник відділу технічного сервісу та обслуговування клієнтів ТОВ з ІІ «Хенкель Баутехнік (Україна)»,
✔️Андрій Король, комерційний директор ДП «Капарол Україна»,
✔️Михайло Васянович, керівник технічного відділу ТОВ «Фомальгаут-Полімін».
 
Друга панельна дискусія була присвячена питанням функціонування Енерго-Інноваційних Хабів та темпів впровадження навчальних програм з енергоефективності у навчальний процес закладів професійно-технічної освіти.
Досягнути спільного розуміння щодо необхідності впровадження інноваційних програм з енергоефективності та шляхів його забезпечення допомогли ґрунтовні презентації освітян та представників Енерго-Іінноваційних Хабів.
320237839 1107408100658802 246974742038235758 n
 
У дискусійній панелі взяли участь:
✔️Микола Яцина, заступник директора Вищого професійного училища №7, м. Кременчук; Євген Юрченко, керівник Енерго-Інноваційного Хабу в м. Дніпро, при державному вищому навчальному закладі «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури»,
✔️Тетяна Пронь, заступник директора з навчально - виробничої роботи, ДНЗ «Київське регіональне вище професійне училище будівництва»,
✔️Олена Гуріна, заступниця директора з навчально-виробничої роботи Вищого професійного училища № 25 м. Києва,
✔️Сергій Кожедуб, доцент, завідувач кафедри архітектурних конструкцій КНУБА,
✔️Євген Юрченко, керівник Енерго-Інноваційного Хабу в м. Дніпро, при державному вищому навчальному закладі «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури»,
✔️Вікторія Гранкіна, координаторка Енерго-Інноваційного Хабу Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова,
✔️Ігор Фодчук, керівник інноваційно-енергетичного Хабу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.
 
Організатори підвели підсумки всеукраїнської конференції «EE-JUMP»: навчаємо молодь - будуємо Україну!» та оголосили про необхідність створення навчального центру з енергоефективності та енергозбереження для випускників професійно-технічних закладів на базі Конфедерації будівельників України. Йшлось про об'єднання спільних зусиль закладів професійно-технічної освіти, будівельних компаній та бізнесу для налагодження ефективної співпраці та координації з метою підготовки кваліфікованих кадрів у сфері енергоефективності - це запорука нашої перемоги та відбудови України на засадах енергоефективності.
 
Довідка:⤵️
Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» впроваджується в Україні німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії. Метою Проєкту є поліпшення рамкових умов з підтримки енергоефективності в Україні, а саме імплементація Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність в українське законодавство, що включає політичні та експертні консультації стосовно реформи енергоефективності, підтримку розроблення законодавства, налагодження діалогу. Проєкт забезпечує надання експертно-консультаційну підтримку Мінрегіону, Міненерго, Держенергоефективності за напрямками підготовки законів та нормативно-правових актів, спрямованих на імплементацію Директив 2012/27/ЄС «Про енергетичну ефективність» та 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель».
Метою проєкту «EE-JUMP» є створення передумов для майбутнього впровадження заходів з енергоефективності та «зеленого» відновлення в Україні, налагодження співпраці між державними установами, місцевою владою, громадськими організаціями, експертним середовищем та представниками бізнесу, які сприятимуть розробці енергоефективної політики, підходів та заходів в Україні, зокрема, через просування успішних енергоефективних проєктів та освітніх програм.
 
Громадська спілка "Бізнес за партнерство" спеціалізується на створенні та проведенні різноформатних проєктів, самостійно та в колаборації з провідними галузевими експертами, установами, міжнародними організаціями, громадськими організаціями по всій Україні. Метою створення та діяльності Спілки є сприяння розвитку малого, середнього і великого бізнесу в Україні, створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні, зростанню добробуту і рівня життя всіх категорій громадян, представництво і захист економічних, соціальних, культурних, освітніх та інших інтересів членів Спілки. Основні напрямки діяльності Громадської спілки є сфера енергоефективності, клімату, соціальні ініціативи та розбудова України у новій архітектурній парадигмі.
 
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!?
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!??
СЛАВА УКРАЇНІ!??
320435862 839982033743819 1840248092284494219 n
320214993 472999574763710 8808181421429265711 n 1