Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Церемонія нагородження переможців

 Церемонія нагородження

Національна спілкa архітекторів України вже понад 20 років проводить огляд-конкурс кращих архітектурних проектів та реалізацій «Премія Національної спілки архітекторів України». Цей конкурс спрямований на популяризацію архітектури та охоплює об’єкти та проекти, виконані за останні три роки в Україні або виконані українськими архітекторами за кордоном.

Незважаючи на труднощі воєнного часу, у 2022 році «Премія Національної спілки архітекторів України» зібрала понад 80 робіт у всіх номінаціях. Роботи експонуються в Центральному будинку архітектора в Києві на вул. Бориса Грінченка 7. Проекти переможців конкурсу будуть експонуватись на міжнародних ярмарках та заходах спільноти архітекторів в Україні та за кордоном.

Чижевський
31 березня 2023 року в Центральному будинку архітектора у Києві відбулася Церемонія нагородження переможців конкурсу Національної спілки архітекторів України 2022.

Церемонія розпочалась з привітального слова президента НСАУ Олександра Чижевського та хвилини мовчання, присвяченої загиблим на війні.

Потім заступник голови Архітектурної Палати України Анна Кирій розповіла про діяльність архітекторів в часи війни. Ця діяльність, перш за все, включає в себе захист Вітчизни, адже багато архітекторів є зараз на фронті в складі ЗСУ та Тероборони. Архітектори, незважаючи на труднощі воєнного лихоліття, продовжують проектну діяльність, а також відстоюють інтереси спільноти, та й усього українського суспільства, в процесах реформування та створення будівельного законодавства.

Анна Кирій повідомила про створення Благодійного Фонду Архітектурної Палати України, який реалізує ряд програм, спрямованих на допомогу ЗСУ та опрацювання питань відбудови воєнних руйнувань.

Потім переможці огляду-конкурсу отримали дипломи з рук президента НСАУ Олександра Чижевського.

Дипломи переможців були вручені   у номінаціях: «Містобудування», «Регенерація історичного середовища», «Реставрація», «Будівлі та споруди», «Багатоповерхова житлова забудова», «Малоповерхові житлові будинки», «Ландшафтна архітектура», «Інтер’єри». У кожній номінації (як за проекти, так і за реалізовані об’єкти) присуджується одна нагорода (диплом з відзнакою), а також три дипломи лауреатів конкурсу.

Найбільше проектів було подано архітекторами зі Львова (21), Києва (20), Чернівців та Івано-Франківська (8).

Гран-прі конкурсу отримав авторський колектив у складі Шимона Войцєховського, Остапа Іваніва та Олександра Нікітіна за проект офісного будинку «Кристал (В04)» комплексу «UNIT.CITY» на вул.Дорогожицька, 3 в м.Київ.

Unitcity1

Партнерами заходу виступили група компаній ХЕЛГ (Інжинірінг, генеральне виконавство. Дніпро, Катовіце), компанія BOLIX UKRAINA (Провідний виробник будівельної хімії з Польщі), компанія TIGER (Лідер з друку на склі та виготовлення скляних виробів. Київ), компанія WIDO (Виробник вентильованих фасадів та балюстрад. Польща).

На інформаційних стендах компаній-партнерів архітектори мали змогу детально познайомитись з їх пропозиціями та обговорити плани співпраці.

Олександр Барановський Світлана Шах1

Інформаційними партнерами огляду-конкурсу НСАУ виступили журнали А+С, PRIMA INTERIOR, PROFI BUILD, а також медіа-портали PRAGMATIKA.MEDIA, BUILD PORTAL та GRUPA PTWP (Польща).
Олександр Барановський

www.nsau.org