Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Український енергетичний інвестиційний вечір Energycruise’18

5b48a9c02c42a14 вересня 2018 року на лайнері Rosa Victoria відбувся Energycruise ’18: EnergyInvestNight, головною метою якого було залучення фінансування у енергетичні проекти українських компаній. Організатор – A7 CONFERENCES. Інвестиційний партнер – A7 CAPITAL. Юридичний партнер – міжнародна юридична фірма Dentons. Офіційний перевізник – Turkish Airlines. Ексклюзивний фінансовий партнер – УКРГАЗБАНК. Партнери: GOLAW, страхова компанія «ІНГО Україна», СП «Полтавська газонафтова компанія», IKNET, HUAWEI, Photomate s.r.o. Виставковий партнер – НВФ "Енергосистеми". Водний партнер – Моршинська. Алкогольний партнер – Коблево. Солодкий партнер – Cheesecake. Модний партнер – ZERNO. За підтримки – НАК «Нафтогаз України», Українська Вітроенергетична Асоціація, . Партнер бізнес-подорожей – Airlife.

Найактуальніші теми енергетичного сектору були розкриті на Енергетичному круїзі: останні законодавчі ініціативи, їхній вплив на інвестиційний клімат України та фінансові можливості енергетичного сектора. Український енергетичний інвестиційний вечір проходив за правилами Chatham House, тобто абсолютно анонімно, але експерти вечора поділилися думками.

Марія Барабаш, Президент, A7 CAPITAL, підсумувала: «14 вересня 2018 року відбувся перший в Україні інвестиційний енергетичний вечір. Вдруге компанія A7 CONFERENCES випробувала формат інвестиційного вечора на лайнері, і такий формат себе виправдовує. Учасники та спікери, а саме провідні гравці енергетичного ринку, мали змогу поспілкуватися у неформальній атмосфері, поділитися досвідом та поставити одне одному актуальні питання. Всього відбулось дві секції: перша присвячена законодавчим ініціативам, а друга - інвестиційним можливостям енергетичного сектору України. Учасниками Energycruise '18 стали представники українських та іноземних енергетичних компаній, інвестори, представники державних органів влади, юридичних компаній, профільних асоціацій та інші. Енергетичний інвестиційний вечір став платформою для обміну думками лідерів енергетичного сектору України і першим форумом Ukrainian Energy Week '18, що відбудеться 19-21 листопада 2018 року у НСК «Олімпійський». Голова

Держенергоефективності Сергій Савчук розповів про стан розвитку відновлюваної енергетики, законодавчі ініціативи та перспективи інвестування у цю сферу: «Сьогодні можна впевнено сказати, що в Україні працює ринок відновлюваної енергетики. Додаткове підтвердження цьому – це понад 1,1 млрд євро «зелених» інвестицій, залучених за останні три роки. При цьому, у цю сферу продовжують заходити нові інвестори, зокрема, з Норвегії, Туреччини, Китаю. Тепер настав час зробити виробництво «чистої» енергії більш сталим та дешевим. Тому, зважаючи на світову практику, Україна впроваджує систему аукціонів». Наміри України перейти на аукціони також підтримують авторитетні міжнародні організації: IRENA та ЄБРР. Основна концепція передбачає впровадження аукціонів з 2020 р. із 20-річним терміном підтримки для СЕС ≥10 МВт та ВЕС ≥20 МВт.

Про джерела фінансування «зелених» проектів розповів Костянтин Гура, радник Голови Держенергоефективності: «Завдяки тісній співпраці МЗС Фінляндії, НЕФКО та Держенергоефективності засновано Фінсько-український трастовий фонд. Ключове завдання Фонду - допомагати як муніципалітетам, так і девелоперам розробляти техніко-економічне обгрунтування для проектів у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики. Переконані, що Фонд запрацює на повну силу вже цього року».

Андрій Конеченков, голова правління ГС “УВЕА”, віце-президент WWEA, зазначає: «В український енергетиці має зберегтись законодавча підтримка розвитку саме сектору “відновлюваної енергетики”, яка впроваджувалася протягом декількох років. І головне, щоб нова система підтримки використання відновлюваних джерел енергії сприяла продовженню зростання сектору “зеленої” енергетики в усіх напрямках – розвитку сонячної, вітрової та біоенергетики. Сьогодні багато розмов йде про так звані аукціони, тобто створення конкуренто спроможного ринку для всіх гравців галузі. Цей процес невідворотний, тому що в усіх країнах світу проходить і буде проходити перехід на аукціони. Всі майбутні законодавчі ініціативи сьогодні обговорюються на рівні гравців ринку і це демократично та дуже важливо для України. Головне, щоб нові законодавчі зміни не зупинили “зелену” енергетику, а надали їй нові, перспективні умови, які б продовжували залучати все більше інвестицій в екологічні чисті енерготехнології.»

У першій дискусії участь брали також представники юридичних фірм. Зокрема, Максим Сисоєв, Радник, Dentons Kyiv, зазначив: «На разі, перед відновлювальною енергетикою України постає черговий дуже складний виклик. З одного боку, через світові тренди (перехід до системи аукціонів, зниження витрат на обладнання тощо), виникає потреба поступового реформування законодавчої підтримки відновлювальних джерел в Україні, зокрема перегляду існуючих «зелених» тарифів. З іншого боку, зважаючи на короткий строк дії поточних системи підтримки (до 2030) і побоювання інвесторів щодо можливих занадто радикальних змін підтримки ВДЕ, треба якомога швидше і правильніше необхідно прийняти зміни у законодавстві, щоб забезпечити права поточних інвесторів, утримати зацікавленість з боку нових іноземних та українських гравців до сектору і поступово перейти до більш ефективних та сталих механізмів підтримки.»

Максим Лебедєв, Партнер, GOLAW, також коментує енергетичне питання з юридичної точки зору, але фокусується на залученні іноземних інвестицій у енергетичні проекти: «Ми спостерігаємо шалену конкуренцію в проектах альтернативної енергетики, адже вікно необмежених можливостей для інвесторів поступово закривається. Натомість з 2019 року очікуються нові правила гри на нових ринках електроенергії. Розробка сонячних та вітрових електростанцій після прийняття змін до закону відчутно ускладниться, проте енергетичні проекти на біомасі та біогазу можуть отримати ефективності можливості для розвитку. Іноземні інвестори, інтереси яких ми представляємо, переймаються не лише законодавчими змінами, а й дуже схвильовані щодо нового PPA та гарантій щодо його укладення з гарантованим оптовим покупцем, який буде створено.»

Енергетичне питання завжди актуальне для представників державних профільних органів. Юрій Гнатюк, Директор, ДП «Енергоринок», підкреслює актуальність заходу: «Найголовнішим було саме живе спілкування між спікерами, учасниками ринку та інвесторами. Спікери змогли сфокусуватися не тільки на доповідях і презентаціях, але і на питаннях що хвилювали аудиторію. Розкриття цих питань переросло у фахову дискусію, що є хорошим знаком, оскільки перед учасниками ринку відновлюваної енергетики в Україні стоїть ряд досить складних питань. На сьогоднішній день «Енергоринок» є ключовим контрагентом в діючому механізмі реалізації державних гарантій щодо стимулювання розвитку відновлювальної енергетики в України. При цьому основним стимулом розвитку для такої енергетики залишається “зелений” тариф. Попереду нас очікує реформа ринку електричної енергії та запровадження нової системи підтримки відновлюваної енергетики.»

До енергетичних дискусій приєдналися також представники профільного міністерства. Олександр Мартинюк, Керівник експертної групи розвитку ВДЕ, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, запевнив: «Поточна модель стимулювання відновлювальної енергетики за «зеленим» тарифом не дозволяє досягнути стратегічної цілі яку поставило перед собою Міністерство енергетики та вугільної промисловості України щодо ВДЕ. А саме – забезпечити розвиток відновлювальної енергетики відповідно до наведених в енергетичній стратегії амбітних показників при одночасному зниженні вартості виробленої «зеленої» електроенергії, збереженні операційної безпеки та економічності режимів ОЕС України, пріоритетному розвитку малої розосередженої генерації.»

Основним акцентом форуму було залучення інвестицій в українські проекти. Перелік інвестиційних проектів компанії А7 CAPITAL можна переглянути на сайті: invest.in.ua

Організатор – A7 CONFERENCES. Інвестиційний партнер – A7 CAPITAL. Юридичний партнер – міжнародна юридична фірма Dentons. Офіційний перевізник – Turkish Airlines. Ексклюзивний фінансовий партнер – УКРГАЗБАНК. Партнери: GOLAW, страхова компанія «ІНГО Україна», СП «Полтавська газонафтова компанія», IKNET, HUAWEI, Photomate s.r.o. Виставковий партнер – НВФ "Енергосистеми". Водний партнер – Моршинська. Алкогольний партнер – Коблево. Солодкий партнер – Cheesecake. Модний партнер – ZERNO. За підтримки – НАК «Нафтогаз України». Партнер бізнес-подорожей – Airlife. Генеральний інформаційний партнер — «РБК-Україна». Генеральний новинний партнер — Interfax-Україна. Генеральний радіо-партнер — радіо Голос Столиці. Ексклюзивний телевізійний партнер — Перший діловий телеканал. Міжнародні медіа-партнери: UBN, PvEurope, Business1. Спеціалізований медіа-партнер — AW-Therm. Медіа-партнери: Liga.net, «Новое время», журнал «Бізнес», «Енергобізнес», «Українська енергетика», EcoTown, Elektrovesti.net, журнал «Охорона праці та пожежна безпека», журнал «Екологія підприємства», ProfBuild, Обладнання та інструменти для професіоналів. За підтримки: Українська бізнес асоціація, Українська вітроенергетична асоціація, Українська асоціація відновлюваної енергетики, Асоціація енергоаудиторів, Американська торговельна палата, Kyiv Post, Рада підприємців при КМУ та інші.

Додаткова інформація за тел.: +38 044 227 27 77, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (контактна особа: Вікторія Щербатюк).