Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Сушильний комплекс AGRODRYER: на всі зерна майстер

1551Агропромисловий комплекс за стабільністю надходжень у бюджет і надалі залишається найбільш стійким сегментом економіки. Прискорені темпи розвитку АПК та стійке фінансове становище підприємств цієї галузі багато в чому забезпечуються їх високою орієнтацією на зовнішні ринки, а значить, отриманням істотної частки виручки у валюті. Також не слід забувати, що програма державної підтримки Уряду передбачає компенсацію аграріям чверті вартості придбаної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва. Наявність «живих» грошей у сільгоспвиробників дає їм можливість вкладати значні кошти у свій розвиток, у тому числі купівлю нової агротехніки. Такою перспективною інвестицією для аграріїв є придбання сушильного комплексу AgroDryer від ТОВ «Техно-Біо-Енерго-Сервіс», що працює на біомасі.

Універсальне рішення

ТОВ «Техно-Біо-Енерго-Сер- віс» займається відновлювальною енергетикою, а також має багаторічний досвід із розробки, виготовлення та монтажу твердопаливних котлів BioFire (котли з ручною і автоматизованою подачею палива). Окрім цього, вони виконують «під ключ» індивідуальні проекти з переобладнання на тверде паливо (заміщення газу) зерносушильних комплексів, сушок піску, деревини, а також проектують і монтують теплогенератори та модульні котельні на твердому паливі для опалення й виробничих потреб різних галузей. Окремою нішею ТОВ «Техно-Біо-Енерго-Сервіс» є створення обладнання для виробництва будівельних матеріалів. Команда «ТБЕС» понад 13 років займається комплексом робіт від проектування до введення в експлуатацію ліній із виробництва грубої кераміки для підприємств будівельної промисловості та постійно удосконалює продукцію відповідно до сучасних стандартів. Питанням енергоефективності та енергозаміщення компанія приділяє значну увагу.

За словами генерального директора ТОВ «Керамейя» Івана Телющенка, першим позитивним досвідом було встановлення у 2014 році твердопаливних котлів на біопаливі (щепа) замість газових, завдяки яким опалюються побутові та адміністративні приміщення. Подрібнюючи викорчувані навколо заводу чагарники на щепу, отримали безкоштовне паливо, яке знаходиться практично під ногами.

«У 2015 році на одній із тунельних печей ми здійснили модернізацію в технологічному процесі випалу продукції з метою заміщення газу на альтернативні джерела енергії – пелети. Економія при цьому становила 800-900 тис. грн/міс. Проект окупився за 1,5 місяці.

Не споживаємо газ і для підігріву води для побутових потреб. Враховуючи, що значна частина тепла після сушіння цегли втрачається, ми змонтували теплообмінники, за допомогою яких нагрівається вода», – зазначив Іван Федорович. Компанія також розробила універсальне економічне та екологічне рішення проблем сушіння зернових культур – комплекс AgroDryer, що працює на біомасі

Гарна альтернатива

Впровадження альтернативних енерготехнологій під час обробки врожаю зернових – найпростіший і найочевидніший шлях до зменшення собівартості продукції та отримання стабільного прибутку. Основне паливо комплексів AgroDryer досить поширене в сільськогосподарських районах як побічний продукт: це тюкована солома та дрова. Як додаткове паливо можна використовувати відходи після зерноочищення, деревообробки, а також лузгу зернових культур, стебел кукурудзи, лузгу й відходи соняшника. Це дає змогу додатково заощаджувати на дорогих енергоносіях (газ, дизпаливо).

15555Сушіння зерна відбувається за існуючою технологією за допомогою нагрітого атмосферного повітря. Плюси таких зерносушарок – це простота обслуговування, рівномірність процесу сушіння, компактність обладнання для зберігання палива. Призначення сушарок AgroDryer – сушіння попередньо очищених злаків, бобових, ячменю, ріпаку та інших культур. Зерносушарка складається з двох шахт, які з’єднані вставкою та розділені на дві зони. Одна зона слугує для нагрівання продукту, подачі гарячого повітря, інша – для вентиляційного охолодження і подачі холодного повітря.

Над шахтами вмонтований бункер для сушіння, куди подається зерно за допомогою норії, шнека тощо. Також у сушарку вбудовані два датчики контролю температури зерна, управління якими здійснюється автоматично.

Теплогенератор – серце зерносушильного комплексу

Унікальний теплогенератор – надважливий для зерносушильного комплексу. Його унікальність полягає в застосуванні сучасних прогресивних теплоізоляційних матеріалів світових лідерів у цій галузі: американської компанії ALLIIED Mineral Products і європейської Morgan Advanced Materials. Упровадженням цієї технології в Україні займається компанія «Інвентум Україна». Застосування таких високоефективних матеріалів дало змогу зробити генератор компактним без зниження потужності. Температура в топці сягає 1000-1200о С, при цьому товщина стінок становить 400 мм, а зовнішня оболонка теплогенератора — холодна (не більше 40о С).

Для зерносушильних комплексів пропонуємо обрати теплогенератор ТГС-500 потужністю близько 500 кВт. Його переваги в тому, що він повністю працює на біопаливі (соломі, дерев’яних відходах, пелетах, сипучих видах палива). Інтеграція теплогенераторів на відновлюваних джерелах в існуючі технологічні комплекси дає змогу раціоналізувати витрати на енергоносії та убезпечує споживачів від перебоїв із їх постачанням. Спеціалісти компанії ТОВ «ТБЕС» розробили модельний ряд теплогенераторів, що комплектуються теплообмінниками. Теплогенератори на біомасі невибагливі до якості палива й забезпечують повне його спалювання з ККД до 85%, що дозволяє легко регулювати температуру сушильного агента. Ефективне використання поновлюваних вуглеводів дає змогу заощадити на енергоносіях до 10 разів та сприяє швидкій окупності обладнання – 1-2 сезони.

Переваги зерносушильних комплексів AgroDryer:

 якісне сушіння всіх видів зерна: пшениці, кукурудзи, ріпаку, соняшнику тощо, а також насіннєвого матеріалу та продовольчого зерна;

 продукція зерносушіння в комплексах AgroDryer екологічно чиста, без домішок канцерогенних речовин;

 економне використання теплової та електричної енергії під час роботи;

 плавне регулювання подачі зерна залежно від вологості висушуваної сировини, автоматична підтримка необхідної вологості зерна на виході;

 ефективний випускний механізм, що забезпечує однорідність вивантаження по перерізу шахти та запобігає зависанню зерна над рухомою рамкою;

 низьке теплове навантаження на зерно, що забезпечує м’який режим сушіння.;

 в нижній частині сушильної колони – люки аварійного вивантаження зерна під час пожежі, що дає змогу знизити втрати зерна у разі загоряння;

 ефективна система змішування відпрацьованого повітря та агента сушіння, що запобігає загорянню пилу;

 висока якість та рівномір- ність продування зернової маси завдяки роботі основного вентилятора;

 невелика площа установки сушарки, її компактність і низькі витрати під час монтажних робіт;

 просте обслуговування та експлуатація, обслуговується однією людиною – повна автоматизація;

 наявність зони охолодження;

 висока продуктивність та довговічність;

 рекуперація відпрацьованого повітря, що дає змогу знизити витрати палива.

 

 

Роман ЛАВРИК, приватний підприємець

Упродовж 9 років поспіль я орендую в мешканців с. Коровинці землю. І щороку, долаючи сотню кілометрів, відвожу зерно на сусідні елеватори: в Юсківці, Червонозаводське, Липову Долину, а якщо пощастить – то на місцевий елеватор в с. Коровинці. Але вже цього року мені не доведеться майже половину врожаю віддавати елеваторам за сушіння для підготовки зерна до тривалого зберігання. Адже я придбав власний зерносушильний комплекс від компанії «Техно- Біо-Енерго-Сервіс» та знайшов універсальне рішення проблем сушіння зернових культур – комплекс AgroDryer, що працює на біомасі. Унікальність цієї мінісушарки в тому, що вона дає змогу у стислі терміни, з мінімальними втратами перевезти зерно з поля на склад та скоротити час на підготовку зерна до тривалого зберігання. До того ж сушарка виготовляється під замовника: з певними параметрами та об’ємом. Варто зауважити, що замовлення AgroDryer виготовлялося 1,5 місяці, а встановлювалося впродовж двох тижнів. На сьогодні сушарка працює в тестовому режимі, але вже перевершила всі мої очікування.

Список Статей