Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Новий сучасний цех на «Харківському плитковому заводі»

1IMG 2806Чи доцільно інвестувати у розвиток бізнесу в нинішніх українських реаліях? Які можливості і перспективи роботи нового автоматизованого цеху? Як вона вплине на діяльність «Харківського плиткового заводу» та економічний клімат Харківщини? Про це 14 вересня на урочистому відкритті цеху № 2 розповів Валентин Валентинович Шеветовський, голова наглядової ради ПАТ «ХПЗ»

Будівництво як внесок у перемогу

Починаючи з 2005 року, коли естафету з управління ХПЗ прийняв В.В. Шеветовський, підприємство крок за кроком удосконалювалося й модернізувалося. Спочатку відкрили цех № 1, потім — варильний цех. Загалом за 2 роки вдалося обладнати 5 ліній. У 2016 р. запустили 7-му лінію, яка призначена для випуску глазурованого великоформатного керамограніту з можливістю ректифікації, цифрового друку й полірування поверхні.

Рішення про старт будівництва цеху № 2, що включає дві лінії з випуску керамограніту, керівництво прийняло ще у 2014 році, коли в Україні розпочалася війна. «Ми вирішили, що нашим внеском у перемогу стане розбудова заводу, запровадження інноваційних технологій, створення нових робочих місць, — зазначив В.В. Шеветовський. — Дозвіл на будівництво отримали у липні 2016-го. Цех побудували практично «з нуля» за півтора року — завершили роботи наприкінці 2017 року. Це стало можливим завдяки підтримці держави, інвесторів, партнерів, зокрема «Райффайзен Банк Аваль». Обсяг інвестицій у проект становив 750 млн грн».

1IMG 2826А що всередині?

Ультрасучасний — саме це слово першим спадає на думку, коли йдеться про новий цех «ХПЗ». Обладнання та запроваджені у ньому технології відповідають світовим стандартам.

«Я пишаюся тим, що ще на початку роботи ми прийняли правильне рішення: не гналися за популістичними обіцянками й дешевим оснащенням, а почали співпрацювати з надійними виробниками обладнання, світовими лідерами — Sacmi, Barbieri&Tarozzi, TecnoFerrari», — підкреслив Валентин Шеветовський, характеризуючи технологічні параметри цеху.

Зокрема, у цеху № 2 встановлено піч для обпалювання довжиною 165,9 м. Вона є однією з найбільших у Європі. Застосовуються технології сухої різки, розірваного циклу.

Інвестиції сьогодні — досягнення завтра

Уже зараз асортимент продукції «ХПЗ» може задовольнити навіть найвимогливішого споживача, адже випускається плитка практично усіх типорозмірів та дизайнів як для використання всередині приміщень, так і для зовнішнього застосування. Та завдяки новим потужностям лінійка продукції великого формату з текстурою, подібною до натуральних матеріалів, ще більше розшириться.

Тепер на «ХПЗ» щодня випускатимуться тисячі квадратних метрів керамограніту європейської якості, включаючи такий розміром 1200×1600 мм із підвищеною вологостійкістю. Очікується, що потужність заводу зросте до 24,6 млн м2 плитки на рік, обсяги виробництва — на 35%, а надходження до обласного бюджету — на третину, тобто на 40 млн грн. Якщо мети буде досягнуто, «ХПЗ» стане найбільшим виробником плитки у Східній Європі та зміцнить свої позиції на міжнародній арені.

1IMG 2868«Зараз експортується 40% продукції. Вона представлена на ринках 26 країн світу, основні з яких — Польща, Угорщина, Румунія, Німеччина, Велика Британія. Завдяки новому цеху налагодимо поставки великоформатних плит, які зараз надзвичайно популярні», — розповів Валентин Валентинович.

Привід для гордості, приклад для наслідування

Досвід «ХПЗ» підтверджує можливість успішного співробітництва влади та бізнесу і в сфері розвитку, і в питаннях соціальної відповідальності. Завдяки запуску нових ліній створено понад 150 нових робочих місць, а рівень заробітних плат на підприємстві збільшили на 10%. Про це В.В. Шеветовський повідомив під час урочистого відкриття цеху.

Серед соціальних ініціатив «ХПЗ» — участь у відродженні футбольного клубу «Металіст», підтримка Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка, партнерство з Харківським національним університетом міського господарства ім. О.М. Бекетова. Знижувати оберти підприємство не збирається. Його плани на майбутнє доволі амбітні — це відкриття нового фарфорового заводу в м. Полонне (Хмельницька область) й цеху № 3.

Під час заходу В.В. Шеветовському від імені Президента України було вручено державну нагороду — Орден «За заслуги» II ступеня, а найкращі працівники підприємства отримали почесні грамоти від Харківської ОДА. Бажаємо Валентину Валентиновичу Шеветовському та колективу «ХПЗ» наснаги, впевненості і підкорення нових професійних вершин!

Підготувала Ольга Радучич

Список Статей