Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Енергоефективні балкони без містка холоду

o 17 00823Балконні з’єднувачі FORBUILD польського виробництва — це надійне конструктивне рішення, яке дозволяє зекономити кошти, нерви та зусилля у боротьбі з містками холоду й пліснявою, а ще — вийти на новий рівень енергозберігаючого будівництва. Нещодавно ця продукція стала доступною українським споживачам. Презентує новинку на вітчизняному ринку компанія SANPOL.

 

«Ні!» температурним місткам

Зазвичай вони виникають у місцях негерметичності/переривчастості або зміни товщини термоізоляції зовнішньої перегородки, що оточує т. зв. холодний простір (тобто той, що не опалюється). Через це температура на внутрішній поверхні перегородки знижується. Коли вона зменшується до критичного рівня, з’являється пліснява. А втрата тепла через теплові містки збільшує потребу будівлі в енергії та витрати на опалення.

Дані досліджень свідчать, що за наявності широкого балкону втрати тепла, зумовлені поганим його утепленням, практично такі ж, як втрати тепла на 10-20 м2 неутепленої зовнішньої стіни будівлі. До місць, де температурні містки виникають найчастіше, відносять балкони, карнизи, лоджії, аттики.

laczniki 02Балконні з’єднувачі FORBUILD: ефективна та надійна термоізоляція

Найчастіше для розмежування плити балкону від міжповерхового перекриття використовують 3 способи.

Залізобетонне перекриття (балкон без ізоляції) є найпопулярнішим із них. Однак через порушення безперервності ізоляції елемент перетворюється у великий тепловий місток, через який тепло швидко втрачається з приміщення. До того ж, спостерігається явище геометричного теплового містка (балконна плита є т. зв. охолоджуючим ребром) і матеріального теплового містка (висока теплопровідність залізобетону). Як наслідок — відбувається конденсація водяної пари над і під перекриттям, може з’являтися пліснява.

Балконна плита, облицьована з обох боків ізоляційним матеріалом, дозволяє зменшити вплив теплових містків. Однак таке рішення не забезпечує належного захисту в умовах тривалої дії низьких температур зовнішнього середовища.

Запобігти утворенню температурних містків, дотримавшись естетичних та конструктивних вимог, допомагають балконні з’єднувачі КР/КРЕ (FORBUILD). Вони забезпечують безперервність ізоляції і завдяки широкому асортименту можуть застосовуватися в більшості конструктивних рішень, у різних статичних моделях балконів, інших елементів (лоджій, карнизів, ін.).

szb str 97 Obraz 00074Міцні, довговічні, прості в монтажі

Арматурні стержні з’єднувачів виготовляються з аустенітно-феритної дуплексної нержавіючої сталі або вуглецевої сталі гарячого цинкування. Вони мають хороші механічні властивості, такі як межа плинності, міцність на розтягнення, статична в’язкість, стійкість до загальної, виразкової корозії і корозії під напругою. Протягом десятиліть ефективно і надійно захищає арматурні стержні від корозії цинкове покриття. Термін його експлуатації – близько 120 років, що узгоджується з вимогами PN-EN 1990: «Єврокод. Основи проектування споруд». Загалом з’єднувачі з обох сторін захищені залізобетонною плитою, облицюванням і ізоляцією. У цій системі фактично не існує місця, через яке волога могла би проникнути до арматурних стержнів.

З’єднувачі FORBUILD якісні й довговічні, прості в монтажі на будмайданчику, їх легко поєднати з арматурою перекриття/балкона. Немає необхідності у тривалому і досить дорогому утепленні елемента з кожного боку, тож будівельні роботи відбуваються набагато швидше і результативніше.

 

- Підготувала Ольга Радучич

Список Статей