Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Місце, де панує бетон: підсумки ділового туру на КМБ «Камбіо»

IMG 474722 лютого за ініціативи Івана Миколайовича Салія, президента Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, відбувся діловий тур на Комбінат малоповерхового домобудування «Камбіо» у м. Одеса. Захід був присвячений 21-річчю діяльності підприємства. У рамках туру на учасників чекали прогулянка виставковим комплексом «Камбіо», знайомство з інноваційними підпірними системами, рішеннями з благоустрою, відвідування єдиного в Україні Музею бетону… Виробів з нього тут – понад 6000 найменувань! Уявляєте?

 

Бетон як мистецтво

Музей розпочав роботу наприкінці 2017 року. У ньому представлені підпірна стіна і її вид «у розрізі»; вентильовані фасади; вироби з бетону, зокрема бетонні люстри, горщики для IMG 0488вазонів, раковини; моделі приладів, які використовуються при зведенні будинків; карти геологічних пошуків у Одеській області… Є й унікальні експонати – прилад Віка, що вимірює густину бетону, нівелір, планіметр, кольорові зразки бетону, австрійська рулетка 1980 року «народження», що досі використовується.

У Музеї бетону нудьгувати не довелося: окрім різноманітної експозиції й розташування на території діючого виробництва, він вирізняється інтерактивністю. До всього можна було доторкнутися, випробувати у практиці. А гідами музею працюють практикуючі експерти, здатні зацікавити не тільки звичайних відвідувачів, а й фахівців будівельної індустрії.

Як оздоблення КМБ «Камбіо» використані дерев’яні вироби. Щоправда, при детальнішому розгляді вони виявилися… бетонними, з настільки вдало зімітованою фактурою, що відмінностей неозброєним оком і не помітиш. Цікаво, скільки часу витратили на її створення?

IMG 4775Бетон як наука і мода

Можливість запитати про це була надана фахівцям на конференції, присвяченій презентації інновацій та ефективних рішень від КМБ «Камбіо». З вітальним словом виступив Юрій Ігоревич Борисов, генеральний директор КМБ «Камбіо-Інвест». «Не випадково ця зустріч проходить саме тут, адже ми протягом 21 року є надійним партнером у будівництві. Компанія досягла віку другого «повноліття», – зазначив Юрій Ігоревич.

З традиційно цікавою та емоційною доповіддю про стан будівельної галузі виступив Іван Миколайович Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів.

Можливості на ринку навісних вентильованих фасадів (НВФ) і фасадні рішення Tetstone™, Betopan™ охарактеризувала Віталіна Миколаївна Булгакова, керівник інжинірингового напряму ПБГ «Камбіо-Інвест». У 2017 році світовий ринок фасадів оцінювали у 180 млрд доларів, а вже у 2018 році цей показник збільшився на 7,3%. Спостерігається зростання попиту на них і на українському ринку.

IMG 0471Спікер розповіла, що система Tetstone™ (вентильовані фасади зі штучного каменю та декоративний штучний камінь для інтер’єрних рішень), яку презентує компанія, – аналог SCANROC. У системі вентильованих фасадів використовуються панелі Winner. З огляду на їх невелику вагу з панелей можна монтувати фасади висотою до 73,5 м. Залежно від поверховості та конструкції будівлі підбирається система кріплень і матеріал панелей.

«Система Tetstone™ дозволяє знімати окремі елементи на будь-якому етапі монтажу фасадів на будівлю (є можливість робити кріплення для кондиціонерів, встановлювати риштування)», – наголосила Віталіна Булгакова. Також компанія є ексклюзивним представником марки Betopan™ – турецьких фіброцементних і цементно-стружкових панелей.

Тенденції благоустрою в Україні і світі та важливі моменти при роботі з малими архітектурними формами (МАФ) окреслила Вікторія Євгенівна Арабаджі, керівник комерційного відділу КМБ «Камбіо». За словами доповідача, МАФ у вигляді вуличних бетонних горщиків для квітів, п’єдесталів і садових ліхтарів, фігур стають усе більш популярними серед ландшафтних дизайнерів та архітекторів. Величезна лінійка таких IMG 4798товарів представлена Красивий Двір™. Вона складається з 4 серій («Класик», «Модерн», «Антик», «Плюс»), а кольорова палітра – з 4 рішень (оригінальний сірий; монохромний срібний/золотий/бронзовий; із вінтажним ефектом та під «старину», що досягається завдяки технології кислотного протравлювання бетону).

Також Вікторія Євгенівна анонсувала відкриття мережі з 36 магазинів площею до 25 м2 і єдиною стилістикою (комбінація металу, дерева й бетону). У них презентуватиметься продукція EmpireLOFT™: різні види освітлення, меблів, бетонних полиць, елементи інтер’єру й екстер’єру, гравюри на бетоні. Передбачена можливість використання бетону як полотна під розпис. Перший магазин з’явиться в Одесі.

Бетон як практичне рішення

На актуальності застосування сучасних підпірних систем зосередився Василь Павлович Холоднюк, заступник директора з будівництва та регіонального розвитку ПБГ «Камбіо-Інвест».

«Тільки у Києві на сьогодні близько 70 проблемних об’єктів, які вимагають реконструкції, ремонту або нового будівництва підпірних стін. Часто будують на схилах, а потім споруда «сповзає». Наприклад, на столичній вулиці Лук’янівській, 46 орієнтовно 250 м такої стіни. IMG 4760На горі – перепад 28 м, але планують будувати далі. Ще один приклад – транспортна розв’язка у м. Херсоні, що передбачає перехід над залізницею, штучні насипи і підпірні стіни з обох сторін. Проект затверджено у 2009 році, у нього закладено один конструктив підпірної. За час, що минув, поруч з’явився величезний торговий центр, що спричинив значний тиск на землю. У результаті рівень води піднявся на 4,5 м. Фахівці зі столичного Транспортного університету провели аналіз і зробили висновок, що закладений у проект конструктив опорних стін уже не підходить. До речі, відповідно до ДБН не можна використовувати геологічні дані, яким більше 2 років», – поінформував Василь Павлович.

Підпірні стіни утримують схили і будинки від зсувів (особливо за наявності перепадів рельєфу), дороги, рятують міста від повеней, захищають мости й естакади. KambiBlock™ – це комбіновані підпірні системи для гравітаційних і армоґрунтових конструкцій, огороджень та декоративного оформлення ландшафтних проектів. До лінійки підпірних блоків входять MiniBlock (для висоти 1,5 м), MaxiBlock (до 15 м і більше), FreeBlock (4 м), SmallBlock, LendBlock (до 1,5 м).

Про можливості й досягнення «Камбіо» можна чимало писати і ще більше – говорити. Проте найкраще філософію компанії ілюструє картина, що прикрашає її офіс, із надписом: «Мрії не працюють, доки не працюєш ти».

 

- Підготувала Ольга Радучич

Список Статей