Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Фундаменти вітрових електростанцій на основі цементів Дікергофф

shutterstock 79206727 editДля України дуже важливим є питання розвитку відновлюваної енергетики, як з точки зору забезпечення екологічності, так і з погляду посилення енергетичної незалежності.

 Згідно з результатами ХХІ Конференції ООН з питань клімату, що відбулася у грудні 2015 ро-ку в Парижі, відновлювану енергетику визначено головним інструментом для скорочення викидів парникових газів в атмосферу з метою мінімізації наслідків зміни клімату на планеті. За 12 місяців усіма видами відновлюваної генерації вироблено 1 775 млн кВт•год, що вище минулорічних показників на 183,9 млн кВт•год. Це дозволило скоротити викиди СО2 в атмосферу приблизно на 1 млн 315 тис. тонн

cysterna cementowozNURSAN V tipa 14 big 17011621004776904100Частка виробництва електроенергії з відновлюваних джерел у загальному виробництві в Україні становить майже 2%. Оптимізму додає і той факт, що 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла закон про «зелені» аукціони. Згідно з ним участь в аукціонах буде обов’язкова із 2020 р., а «чисту» електроенергію, за умовами торгів, зможе продати державі той, хто запропонує найнижчу ціну.

Серед найбільш результативних джерел отримання чистої електроенергії – вітрові електростанції, які на сьогодні генерують 52,1%. Так, сумарна потужність встановлених вітрових електростанцій в Україні – майже 500 МВт, а за оцінками фахівців, загальна потенційна потужність української вітро-енергетики становить 5000 МВт.

Важливо зазначити, що станом на 2017 рік у нашій державі вже були перспективні проекти встановлення вітрових електростанцій загальною потужністю 3500 МВт.

666Довговічність та надійність – гарант якості

Як відомо, встановлення вітроелектростанції передбачає виконання складних технологічних процесів, кожен із яких має свої тонкощі та складнощі, причому особливої уваги тут заслуговує процес влаштування монолітного бетонного фундаменту. Головним викликом при цьому є вимоги існуючих світових та українських стандартів, які полягають у тому, щоб довговічність будь-якої бетонної конструкції була забезпечена протягом не менше 50 років.

Довговічність та надійність виготовлених фундаментів оцінюються не лише показниками їх міцності, а й стійкістю отриманого бетону:

до дії агресивних сполук, що містяться в ґрунтових водах; 

до виникнення лужної корозії, що, як відомо, залежить від вмісту лугів у використовуваному цементі та вмісту розчинного кремнезему у використовуваних заповнювачах для бетону, таких як щебінь та пісок;

до тріщиноутворення, викликаного температурними напруженнями.

foto banner 2Важливим є те, що, якщо впливу останніх двох чинників на довговічність бетону можна уникнути шляхом правильного підбору вихідних матеріалів та оптимізації використовуваних рецептур бетонної суміші, то вплив першого чинника, а саме дії на бетон агресивних сполук, що містяться в ґрунтових водах, потрібно розглядати саме з урахуванням конкретних умов, зумовлених місцем встановлення майбутньої станції.

«Дікергофф»: сила в синергії

Враховуючи, що основна частина всіх проектів передбачає встановлення вітрових станцій у південній частині України, потрібно зважати на те, що ґрунтові води в цьому регіоні характеризуються високим ступенем мінералізації, представленою розчинами сульфатів та хлоридів. При цьому, впевненість у довговічності отриманого бетону можна отримати лише завдяки проведенню комплексу відповідних досліджень.

На сьогодні впливу всіх вище перелічених чинників на довговічність бетону для фундаментів вітрових електростанцій, що зводяться в південній частині нашої держави, групі компаній «Дікергофф» в Україні вдається уникнути завдяки синергетичному ефекту, який досягається в тісній співпраці фахівців технічних відділів, що зайняті у виробництві бетону та цементу в сумісництві з дослідницькими інститутами та університетами України. Такими є ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» та «Харківський національний автодорожній університет». Враховуючи результати проведених досліджень та багаторічний досвід, який підтверджується участю «Дікергофф» у майже 10 проектах із будівництва вітрових електростанцій, компанія може не лише забезпечити надійність зведених фундаментів на основі бетону, виготовленого на власних бетонних підприємствах, а й з бетону, що виготовляється нашими партнерами – клієнтами цементу за допомогою комплексної технічної підтримки, що включає як підбір оптимальних для використання сировинних матеріалів, так і технологію виготовлення бетонних сумішей. На сьогодні ми вже маємо кілька проектів, у яких передбачено надання такого типу комплексної технічної підтримки.

Зрештою, будівництво потребує комплексного підходу до кожного конкретного проекту. Саме такий підхід сьогодні є можливим й успішно реалізується компанією «Дікергофф» в Україні, і ми відкриті до такого типу співпраці

Менеджер з якості ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна»

Євгеній Захарченко

 

Заступник начальника лабораторії ТОВ З ІІ «Дікергофф Україна»

Павло Сажко

 

Про компанію

Компанія «Дікергофф» є частиною міжнародної мультирегіональної групи Buzzi Unicem, що спеціалізується на виробництві цементу та товарного бетону. Buzzi Unicem розташована в Італії та управляє підприємствами у 13 країнах світу.

В Україні компанія «Дікергофф Цемент Україна» представлена двома цементними заводами: «ЮГцемент» та «Волинь-Цемент» філії, які є найпотужнішими у південному та північно-західному регіонах. Виробництво цементу «Дікергофф Цемент Україна» становить понад 2 млн тонн цементу на рік, забезпечуючи ринок України продукцією найвищої якості. Унікальність та якість цементів «Дікергофф Цемент Україна» підтверджуються лабораторними дослідженнями та практичним багаторічним досвідом у будівництві. Завдяки особливостям технології виготовлення, найвищим показникам ранньої міцності та оптимальним термінам тужавлення цементи «Дікергофф» успішно використовуються у виробництві бетону для дорожніх та аеродромних покриттів, вітрових генераторів, товарного бетону, залізобетонних напірних та безнапірних труб, залізобетонних шпал, газобетонних виробів, мостових конструкцій, сухих сумішей та інших будівельних матеріалів і виробів.

 

Цемент:

ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна», тел.:+ 38 (044) 536-19-53

Філія «Волинь-Цемент», тел.: +38 0(3652) 69-205

Філія «ЮГцемент», тел.: +38 0(512) 59-45-01

 

Бетон:

ТОВ з ІІ «Дікергофф /Україна/»,тел.: +38 (044) 536-19-79

Миколаївська філія, тел.: + 38 0(512) 59-38-93

Одеська філія, тел./факс: + 38 (048) 750-48-40

www.dyckerhoff.com.ua

222

Список Статей