Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Застосування нових матеріалів і технологій захисту гідроізоляції

45613-14 березня у Києві відбулася Міжнародна науково-технічна конференція «Застосування нових матеріалів і технологій захисту, гідроізоляції, укріплення конструкцій об’єктів спеціального призначення підвищеної надійності», організована компанією «Центр гідроізоляції і покрівлі». У конференції взяли участь представники всесвітньо відомих компаній, які поділилися своїм досвідом застосування технологій захисту та відновлення ремонту, реконструкції, підсилення, захисту від води об’єктів і споруд.

 

Нагальні проблеми гідроізоляції

Завідувач лабораторії покрівельних і гідроізоляційних робіт України Олександр Гармаш розповів про проблеми облаштування гідроізоляції будівельних конструкцій. Зокрема, він наголосив, що сьогодні відсутні документи державних будівельних норм: «Нині в Україні норми гідроізоляції мають лише рекомендаційний характер. Цю тенденцію необхідно терміново змінювати! Усі норми мають бути обов’язковими, а їх порушення має передбачати кримінальну відповідальність. Тільки так ми зможемо досягти ефективного вирішення проблем неякісних гідроізоляційних робіт, які можуть призвести до глобальних аварій». Також Олександр Гармаш зауважив, що основна проблема полягає в недосконалій системі контролю якості виконання гідроізоляційних робіт та відсутності корпоративної системи навчання.

IMG 0402Інтелектуальні технології – безпечне рішення проблем гідроізоляції

Cтарший менеджер із продукції хімічної промисловості MINOVA GmbH Адам Янічек розповів про інтелектуальні технології, що підвищують ефективність роботи, знижують трудомісткість і забезпечують довготривалий ефект виконаної роботи. Він зауважив, що хімічні елементи не зможуть замінити традиційні матеріали – цемент або армовані конструкції, вони лише доповнюють стандартні матеріали та стабілізують уже існуючі бетонні й цементні конструкції.

Основа роботи компанії Minova – безпека технологій. Так, протягом багатьох років укріплення зводів було досить складним процесом, оскільки потребувало роботи людей, які працювали під незахищеною покрівлею, а це небезпечно для життя. Для вирішення цієї проблеми компанія Minova розробила і впровадила нову технологію гідроізоляційних робіт, яка зводить до мінімуму присутність людей на небезпечних ділянках. Така технологія передбачає використання спеціальної бурової машини, спеціального кріпильного болта та смоли, яка твердне протягом кількох секунд. Усі роботи автоматизовані, а отже, виключають присутність на майданчику будівельників.

Нові можливості технології інжектування

Під час конференції Адам Янічек також детально розповів про технологію інжектування в тунелях та на об’єктах цивільного будівництва. Він зауважив, що під час таких робіт передбачають не лише переміщення великої кількості обладнання до будівельного майданчика, а й доставку хімічних сполук, цементу тощо. А це потребує додаткових коштів.

IMG 0470Щоб скоротити витрати на гідроізоляційні роботи та пришвидшити їх виконання, компанія Minоva пропонує використовувати систему інжектування ldat, що передбачає застосування лише однієї спеціальної машини, яка за допомогою насоса може проводити інжектування порід хімічними елементами на відстані до трьох кілометрів. Усі роботи повністю автоматизовані та не потребують жодних налаштувань. Керувати насосом можна віддалено. Усі компоненти подаються двома окремими лініями, які поєднуються всередині породи, тобто попередньо компоненти змішувати не потрібно. Така технологія виключає потребу в обладнанні для змішування хімічних компонентів, що дає змогу вдвічі зекономити час та витрати у процесі гідроізоляційних робіт.

Усі хімічні компоненти, які використовує під час робіт компанія Minоva, пройшли необхідні тестування на стійкість до агресивного середовища. Їх мінімальна стійкість становить 50 років. У звичайних породах такі компоненти не втрачають своїх властивостей протягом більш ніж ста років.

Реконструкція тунелів – актуальне питання сьогодення

Реконструкція існуючих будівель і тунелів – одна з головних та актуальних проблем, яка вимагає детального вивчення. Як зауважив Адам Янічек, це питання можна вирішити за допомогою хімічного армування та цементації.

«Насамперед це питання актуальне для підземних споруд і тунелів, оскільки головну увагу слід зосереджувати не на їх будівництві, адже системи водовідтоку вже давно побудовані, а на профілактиці та підтриманні їх у належному стані. Забезпечення відсутності доступу води до конструкції будівель – головне завдання гідроізоляційних робіт», – наголосив Адам Янічек.

Нині існує дві нагальні проблеми:

• наявність підземних вод;

• нестабільність самої породи або ґрунту навколо конструкції.

Перша проблема полягає в тому, що під час будівництва тунелів, коли відбувається виймання ґрунту, накопичується багато води, з якою треба терміново боротися.

Друга проблема – наявність води в уже існуючих гідроізольованих тунелях, або локальні протікання, які необхідно зупинити.

Компанія Minоva пропонує два варіанти використання ін’єкційних болтів.

Попереднє нанесення гідроізоляційного розчину. Під час використання такої технології ін’єкцію розчину необхіднозробити до виймання ґрунту. Такі ін’єкції покликані підвищити водонепроникність та посилити стабільність ґрунту, який необхідно вийняти.

Технологія наступного нанесення розчину використовується після завершення будівництва тунелю. Така технологія відрізняється від попередньої застосуванням інших матеріалів – спеціальних захисних мембран.

IMG 0461Також спеціалісти компанії Minоva рекомендують використовувати спеціальний розчин хімічних речовин для усунення окремих протікань, які можуть виникати всередині ґрунту. Така система заснована на технології попередньо розміщених шлангів, які необхідно встановити перед залиттям бетону. За умови активації цих шлангів хімічні елементи проникатимуть в окремі точки та локалізують їх. Описана технологія економить не лише час, а й гроші.

Так, наприклад в Ісландії були два тунелі, які потребували реконструкції. Під час будівництва та реконструкції виникла велика проблема – сильне протікання холодної води (-34ºС) та її тиск − 30 бар. Вода прибувала зі швидкістю 2500 тис. м/хв. За таких умов буріння починати неможливо, оскільки тунель повністю заливало водою. Саме для вирішення таких надскладних проблем необхідно використовувати ін’єкційну гідроізоляцію, за допомогою якої можна з’єднати бетонні конструкції.

Анкерні системи та композитні матеріали економлять час і гроші

Директор ТОВ «ЦГіП» Михайло Семенюк розповів про підсилення обробки залізничних тунелів із використанням анкерних систем і композитних матеріалів. Він наголосив, що технологія влаштування буро-ін’єкційних анкерів протягом останніх років стала дуже поширеною, оскільки дає змогу істотно зменшити трудовитрати й терміни проведення робіт, підвищує технологічність, максимально скорочує використання ручної праці та забезпечує надійність зведених конструкцій. Так, наприклад, застосування цієї системи під час ремонту тунелю на 172 км лінії Самбір – Ужгород дозволило зекономити значні кошти і виконати роботи силами власного ремонтного підрозділу з мінімальними перервами у русі поїздів.

 

5622Михайло Семенюк Директор «ЦГіП»

Для нас конференція – це майданчик для обміну досвідом! Ми постійно стежимо за новинками у сфері гідроізоляції, зміцнення і захисту будівель від впливу вологи. Ми також готові ділитися своїм досвідом і знаннями. Адже гідроізоляція – основний напрям діяльності компанії «Центр гідроізоляції і покрівлі». Понад 15 років компанія «ЦГіП» виконує роботи з гідроізоляції будь-якої складності на будь-якому етапі будівництва або експлуатації. Багаторічний досвід робіт, професіоналізм, а також використання новітніх гідроізоляційних матеріалів і технологій забезпечують нашим клієнтам повний захист від проникнення вологи. Тому на результат наших робіт ми впевнено даємо гарантію.

 

 

4577Дмитро Ланг Представник компанії «Мінова»

Із кожним роком технології та матеріали для гідроізоляції удосконалюються, їх стає дедалі більше. Обмін досвідом застосування нових технологій і матеріалів під час будівництва та експлуатації − ось основне завдання, яке ми поставили перед собою під час конференції. Адже нам є чим поділитися! Наприклад, наші поліуретанові смоли, цементні склади та анкерні системи успішно використовуються у всьому світі протягом багатьох років. Завдяки нашому досвіду та багаторічній роботі ми розробили широкий спектр матеріалів і технологій, які нині застосовують у всьому світі для гірничодобувної промисловості, цивільного та промислового будівництва. Ми прагнемо бути надійними партнерами для наших клієнтів, створюючи, розробляючи та поставляючи рішення для різних галузей. Безпека – ось наш пріоритет.

Список Статей