Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Архітектура змін – гасло цьогорічної всеукраїнської премії Національнофї спілки архітекторів України

IMG 46814 липня 2019 року в Будинку архітектора в місті Києві відбулася церемонія нагородження двох масштабних Всеукраїнських конкурсів: конкурсу проектних ідей «Архітектура Змін» та огляду-конкурсу «Премія Національної спілки архітекторів України». Серед них були як завершені будівництвом об’єкти, так і проекти на різних стадіях реалізації.

На початку церемонії оголошення результатів змагань креативних архітекторів Національної спілки архітекторів відбулося вручення нагород переможцям Всеукраїнського конкурсу проектних ідей «Архітектура Змін». Публічні простори міст України: Києва, Черкас, Івано-Франківська, Канева та Радехова – стали його темою для досліджень. Конкурсантам запропоновано конкретні ділянки або об’єкти для реконструкції.

Конкурс проводився за підтримки Асоціації виробників цементу «Укрцемент», ПП «Надія» (м. Черкаси), а також компаній FAKRO, GALECO, ALUPROF, Золотий Мандарин, SCANYWELL.

IMG 4834«Ми хочемо оновити наші міста, зробити їх більш комфортними і зручними, екологічними та чистими, і до цього важливо долучатися з естетикою бетону», – підкреслив виконавчий директор асоціації «Укрцемент» Роман Скілький.

Журі оцінило підходи та розробки проектів і відзначило найбільш яскраві рішення. Спеціальною нагородою для студентів-архітекторів стала участь у міжнародній Школі Архітектури «Свірзький замок – РеКреації», що працюватиме в кінці серпня цього року.

Асоціація «Укрцемент» виступила фундатором спеціальної номінації «За використання бетону в архітектурі», в якій з темою «Черкаська крайка. Реконструкція набережної в м. Черкаси» перемогли архітектор Дмитро Вікторов (Київ) та студент-архітектор Ольга Петлюх (Полтава).

У конкурсі проектних пропозицій щодо реконструкції набережної в Каневі перемогла група архітекторів під керівництвом Володимира Дербеньова.

«Наповнення публічних просторів новим змістом стало темою нашого цьогорічного конкурсу. Ми зібрали заявки на оновлення міських просторів від органів влади та від представників громадських організацій з різних міст України, підготували завдання та запропонували їх конкурсантам», – розповів координатор Олександр Барановський.

IMG 4853«У роботах є цікаві концептуальні рішення та іде. У молоді сучасне мислення, вона бачить сьогодення і думає про те, як розбудовувати міста», – зазначив засновник ПП «Надія» Андранік Казарян.

Саме конкурс-огляд «Премія Національної спілки архітекторів України» протягом десятиріч став уособленням своєрідного «Оскара» для архітекторів України. Подано 137 робіт за 11 номінаціями. До складу журі увійшли відомі українські архітектори.

Засновано навіть спеціальний приз «Відкриття року», який здобула львівська архітекторка Оксана Шумелда. Група архітекторів під її керівництвом також перемогла в номінації «Будівлі, комплекси і споруди». Цей проект прикордонного міні-автотермінала BLURRED BORDER у Грушеві Львівської області вразив яскравою о бразністю та лаконізмом.

У номінації «Містобудування» переможцем стала група архітекторів під керівництвом Бориса Бурячкова. Представлено проект комплексної реконструкції забудови та благоустрою Театральної площі в Сумах.

1 В номінації «Будівлі, комплекси і споруди» (реалізація) переможці Дмитро Аранчій, Альона Наджафова, Богдана Гаджилова за реконструкцію центру сучасного мистецтва М 17 на вул. Антоновича у Києві 1

 

 

 

 

 

2 В номінації «Малоповерхові житлові будинки» (проект) переможці: Оксану ШУМЕЛДУ, Ірину ЦІЛІНСЬКУ, Володимира ВОЗНЯКА за проект приватної садиби WHISPER OF THE WOODS у Львові 2

 

 

 

 

 

3 В номінації «Багатоповерхові житлові будинки» (реалізація) переможець Олег Пікущенко за багатоквартирні житлові будинки з об’єктами соцкультпобуту та підземним паркінгом по вул. Воробкевича 33 у Чернівцях 3

4 В номінації «Містобудування» нагороджено Дипломом Сергія Філімонова, Наталію Каширіну, Аллу Розум за проект публічного простору з розважальним комплексом «Вогні Цирку» на Січеславській набережній у Дніпрi

 

 

 

 

5 В номінації «Будівлі, комплекси і споруди» (проект) переможці: Віталій В’язовський, Олександр Тараско за проект меморіального комплексу загиблим у зоні АТО м. Краматорськ 5

 

 

 

 

6 В номінації «Багатоповерхові житлові будинки» (проект) переможці: Аліна Головатюк, Нелля ЛЕЩЕНКО за проект ефективного модульного житла з сталевого каркасу PRE-FAB в Маріуполі 6

Список Статей