Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Система ECOCOLT™ для опалення та охолодження: зміцнює здоров’я і сімейний бюджет

IMG 20190606 190416Відгадайте загадку: що взимку будинок зігріває, а влітку — освіжає? Хоча звучить цікаво й дещо фантастично, правильна відповідь таки існує. Це ECOCOLT™ (Екокольт) — фасадне утеплення із вмонтованою системою опалення, яке також здатне охолоджувати будівлі в спекотний період.

Фасадна система ECOCOLT™: що це таке і навіщо її встановлюють

Система ECOCOLT™, яку ще називають технологією активного зовнішнього утеплення-опалення та охолодження, має доволі складну будову й принцип функціонування. Її розробили в ТОВ «Гефест», аби максимально ефективно використовувати альтернативну енергетику в опаленні; модернізувати існуючі старі та енерговитратні будівлі до енергопасивних категорій; швидко й зручно замінювати системи опалення, які вичерпали ресурс.

IMG 20190719 140449Компанія існує з 1998 року і завжди займалася пошуком саме ефективних новаторських рішень, тому система стала революційною новинкою й досі не має аналогів на ринку. Перші експериментальні спроби її встановлення здійснювалися при термомодернізації старих сушильних камер із бетонними й цегляними стінами, високою температурою та вологістю. Метою було усунути дифузію стін і уникнути величезних тепловтрат через дуже зволожені стіни.

«Якщо сказати простіше, не заглиблюючись у деталі, то ми розробили ECOCOLT™ для того, щоб комфорт був безпечним і мало витратним», — зазначає Анатолій Сергійович Мачулко, розробник ECOCOLT™.

Складаються системи ECOCOLT™ із термоізоляції (зазвичай використовується мінеральна фасадна вата товщиною від 150 до 200 мм) та теплообмінного контуру. Теплообмінний контур — це пластикові трубки, подібні до тих, що застосовуються у теплих підлогах, а в них циркулює низькотемпературний теплоносій (найчастіше — звичайна вода). Теплова енергія до контуру може подаватися централізованими мережами теплопостачання, газовими котлами, тепловими насосами, іншими нагрівальними елементами й альтернативними джерелами, як-от сонячні колектори та ін.

KI7 6209Системи ECOCOLT™ повністю змінюють теплову динаміку будівель. Теплообмінний контур, закритий термоізоляцією, створює захисну термооболонку, яка не дає будівлі охолоджуватися. Стіни та елементи конструкції будівлі при цьому використовуються як великий тепловий акумулятор масою від кількох десятків до сотень і тисяч тонн. У результаті будівлі набувають значної теплової та кліматичної інерційності. Енергія витрачається лише на компенсацію теплових втрат через вікна/двері/вентиляцію й підтримку комфортної температури в приміщеннях.

Монтують ECOCOLT™ на зовнішню поверхню стін. Іншими словами, під час заміни системи опалення (окрім підключення до котлів чи нагрівачів) усі роботи ведуться назовні; у той же час мешканці будівлі продовжують жити у звичному режимі, не потерпаючи від незручностей, пов’язаних із ремонтними роботами; немає необхідності виселятися з оселі на період ремонту.

«На перший погляд, встановлення теплового контуру зовні — дещо дивна річ. Проте коли нагрівальні прилади розташовані всередині приміщень, спостерігається пересихання повітря, дифузія стін, з’являється пліснява (особливо при утепленні будинку пінопластом). Теплозахисні властивості утеплювача стають слабкішими», — пояснює Анатолій Сергійович.

Згідно з останніми змінами ДБН при будівництві й реконструкції житлових будинків клас енергоефективності має бути не нижче «С». Забезпечити дотримання цієї вимоги на вже існуючих об’єктах — вкрай складне технічне завдання. Проте ECOCOLT™ здатна з ним упоратися: встановлення системи сприяє зменшенню енерговитрат і допомагає перевести будівлю у клас «С», без реконструкції застарілої системи опалення і турбування мешканців.

KI7 6353ECOCOLT™ можна встановлювати не тільки в будинках, що, умовно кажучи, «віджили своє» (хрущівках, 9-поверхівках). Нею успішно облаштовують і новобудови. «Точково» утеплити квартиру не вдасться, слід облаштувати систему по всій площі будинку з усіх боків. До обмежувальних параметрів системи належить і площа скління: оптимально — 20-30% від загальної площі фасаду (у м2), а граничний допустимий показник — до 50%.

«На жаль, розмови про відповідність новобудов класу енергоефективності «С» утопічні. Забудовники зацікавлені у максимальному зниженні вартості квадратного метру житла, а не комунальних послуг, які надаватиме їхня ж обслуговуюча організація. Доки покупці не почнуть вимагати від забудовників дотримання вимог стосовно енергоефективності (хоча б класу «С»), а держава не запровадить жорсткі санкції, ситуація на краще не зміниться. Для розуміння, що ж таке на практиці житло класу «С», наведу простий розрахунок: оскільки норма питомого споживання для цього класу, наприклад, у 4-9-поверхової будівлі становить 83 кВтг/м2 на рік, то максимальна вартість опалення, охолодження, гарячого водопостачання та вентиляції в енергоефективній квартирі площею 60 м2 не має при розрахунку на найдорожчий електричний кіловат ціною 1,68 грн перевищувати 4980 грн на рік, чи в середньому 415 грн на місяць».

Кінцевий розрахунок дуже простий, якщо сума оплати на один метр квадратний на рік вашого житла за опалення і ГВС перевищує суму питомого споживання для класу «С» для вашої будівлі, помноженої на вартість найдорожчої електричної кіловат-години, то цього класу у вашому будинку немає.

Будь-який інший клас енергоефективності, присвоєний вашому будинку, перевіряється саме таким способом — платіжками, а не розмовами, теоретичними розрахунками і кольоровими наклейками на фасаді.

IMG 20190606 190351Як економити з ECOCOLT™

Реалії українського життя такі, що для економії у майбутньому, яку забезпечують інноваційні винаходи, часто потрібні відчутні фінансові інвестиції на початковому етапі. А щоб досягти окупності, доводиться чекати кілька років.

Система ECOCOLT™ — виняток. Порівняно з простим утепленням за технологією «мокрий фасад» її встановлення дорожче лише на 20-30%. Якщо ж зіставити сумарну вартість окремих систем внутрішнього опалення та зовнішньої термоізоляції, то ECOCOLT™ — не тільки дешевша за всі стандартні системи, а й ефективніша у 3-4 рази. «При встановленні системи на будинках з рівними пласкими стінами середньостатистична вартість становить 65 євро за 1 м2 (з матеріалами, роботою). Та оскільки споруди мають різну конфігурацію, у кожному випадку проект слід розраховувати індивідуально», — уточнює Анатолій Мачулко.

IMG 20190719 140931Завдяки низькому споживанню та потребі в джерелах теплової енергії малої потужності ECOCOLT™ допомагає зекономити на сплаті рахунків. Найсуттєвіша вигода досягається, коли як джерело енергії застосовуються теплові насоси за нічним тарифом та додатково використовуються сонячні і вітрові джерела енергії.

Взимку і влітку… краще з ECOCOLT™

Описувати ECOCOLT™ виключно як систему опалення — помилка, адже вона працює у 3 режимах:

• опалення (в осінньо-зимовий період);

• охолодження (у спекотну пору року);

• захист від промерзань (у будівлях, які рідко експлуатуються).

Корисною додатковою опцією є можливість використання в режимі охолодження теплової енергії зі стін для нагріву води, що теж зменшує витрати енергоресурсів.

IMG 20190719 140429Не тільки про гроші. Чим ще корисна ECOCOLT™?

«Стіна споруди, де встановлено систему, має сталу температуру, близько 22 °С. Якщо опалення вимикають, будинок залишається теплим кілька днів, втрачаючи лише 0,5 °С за добу. Теплова інертність дозволяє використовувати циклічний спосіб опалення. Наприклад, у денний час будинок нагрівається, а в темний час доби зберігає температуру стабільною. Стандартні вентиляційні втрати скорочуються щонайменше в 4-5 разів, — перераховує переваги ECOCOLT™ Анатолій Мачулко.

Характеризуючи ECOCOLT™, неможливо оминути увагою ще один надважливий аспект — здоров’я. Стандартні системи опалення зумовлюють пересушування повітря. На такому фоні в дітей та дорослих частіше виникають респіраторні захворювання, кашель.

Коли стіни гріються традиційними внутрішніми конвективними тепловими приладами, повітря в приміщенні тепліше, ніж стіни, і молекули вологи прагнуть проникнути в більш холодний гігроскопічний матеріал, яким є стіни, — це їхня фізична властивість. Вона має назву «дифузія» і відбувається постійно, доки ви опалюєте приміщення традиційними системами опалення. Коли вмикається опалення, починається значне пересихання повітря, тому що стіни активно поглинають вологу. Унаслідок низької вологості через пересихання слизових оболонок мешканці частіше страждають від захворювань респіраторного тракту.

Коли опалення вимикається і весняне сонце нагріває стіни, накопичена за зиму волога видавлюється всередину приміщення. Спостерігається висока вологість — з’являється пліснява, яка також є джерелом небезпеки для здоров’я. І ніяка вентиляція не рятує від її появи за шафами, пристінними меблями і так само в кутах стін, де потік зворотної вологи концентрується, а вентиляційний потік ускладнений.

Система ECOCOLT™ вирішує зазначені проблеми. Це свого роду і «лікар», що дбає про здоров’я, і особистий «фінансовий консультант», який зменшує комунальні рахунки», — підсумовує наш співрозмовник.

За останні 5 років ECOCOLT™ встановили більш ніж у 50 будівлях в Україні (переважно приватних котеджах). Доки забудовники вагаються і шукають привід уникнути використання прогресивної інновації, власники термомодернізованого житла переконалися в ефективності системи на практиці й насолоджуються її перевагами.

 

Підготувала Ольга Радучич

http://ecocolt.com/ru/

Список Статей