Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Геополімерні рішення для фасадів та покрівель

geofip rb4 uaПеред сучасними будівельниками досі постає проблема вибору між надійністю та безпекою. Команда GEOFIP прагне полегшити цей вибір, продовжуючи досліджувати властивості геополімерів і створюючи інноваційні мінеральні матеріали для довготривалого захисту будівель та їх мешканців.

Вогнезахисні матеріали для дерев’яної покрівлі

Облаштування покрівлі та фасаду з деревини є світовим трендом, адже це найдоступніший природний матеріал, що не шкодить здоров’ю мешканців. Однак матеріалознавці світу досі шукають рішення, як долати лютого ворога дерев’яних споруд – вогонь.

geofip woodОбрушення даху й токсичні випари призводять до більшої кількості жертв під час пожежі, ніж сам вогонь. Для з’єднання дерев’яних елементів покрівлі традиційно використовують металеві кріплення. При підвищенні температури метал розжарюється і прискорює процес обвуглювання деревини. Коли основа нагрівається до 260 °С, металеві болти починають послаблювати конструкцію, що призводить до обвалів.

Клеї на органічній основі забезпечують водостійкі з’єднання, але не є стійкими до вогню та екстремальних температур. Крім того, при нагріванні органічних сполук виділяються токсичні речовини (їдкий газ), що спричиняє загибель людей.

Команда GEOFIP створила лінійку негорючих паропроникних покриттів і клеїв на мінеральній основі (I група вогнезахисної ефективності відповідно до ГОСТ 16363-76), які зберігають структуру деревини, сповільнюють поширення полум’я та забезпечують додатковий час на проведення евакуації під час пожежі:

• GEOFIP-KD5 – вологостійкий клей, витримує температуру до 1000 °С протягом 90 хв;

• GEOFIP-PD5 – жаростійке покриття для нефарбованих дерев’яних конструкцій;

• GEOFIP-FD5 – вогнезахисна фарба з протигрибковим ефектом;

• GEOFIP-FD7 – зносостійка фарба для поверхонь у місцях громадського користування з ефектом «антиграфіті»;

• GEOFIP-PLAST – легкі вогнезахисні плити зі спучених геополімерних гранул, що мають теплоізоляційний та шумопоглинальний ефект.

Реставрація старих бетонних фасадів

Основною вимогою до залізобетонних конструкцій є зносостійкість. Атмосферна корозія призводить до оголення та подальшого ржавіння арматури, а отже – виникає ризик обвалу, загроза для життя і здоров’я працівників.

geofip concreteДослідники лабораторії GEOFIP встановили, що ефективність захисних засобів залежить від якості бетону: менш міцні штукатурки на ньому не тримаються, а більш міцні – призводять до руйнування поверхні. Тому система ремонтних сумішей GEOFIP-RB для реставрації промислових конструкцій підбирається спеціалізованими консультантами після оцінювання стану та вимірювання міцності бетону.

Система ремонтних сумішей на неорганічній основі (так званий «пиріг») відповідає стандарту EN 1504 та зазвичай складається з:

• ґрунтовки для захисту арматури від корозії;

• ґрунтовки, яка глибоко проникає в бетон, укріплюючи поверхню та забезпечуючи адгезію;

• шпаклівки для заповнення тріщин і каверн;

• ремонтної суміші, яка підбирається відповідно до стану поверхні

• суміші для облицювання (фінішний шар до 5 мм);

• еластичної суміші для обробки стиків.

Застосування такої системи засобів забезпечує довготривалу експлуатацію старих залізобетонних конструкцій у промислових умовах. Серед інноваційних властивостей геополімерних продуктів – стійкість до агресивного середовища, відсутність у складі алергенів, радіоактивних або канцерогенних речовин. А отже, геополімери відкривають двері в майбутнє екологічно безпечної лакофарбової індустрії.

Команда дослідників GEOFIP

та Ая Дрижирук-Сабельникова

http://www.geofip.com.ua/About/ua/full

Список Статей