Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Інвестуйте ваш час у розвиток себе

Головна

 

«Ліга Майстрів» об’єднує понад 16 000 + будівельних майстрів, виконробів та власників будівельних компаній і є наймасштабнішим ком’юніті професіоналів у сфері будівництва в Україні. Доказом цього став 4-й Національний з’їзд будівельників — Саміт Ліги Майстрів, який відбувся 29 жовтня 2022 року в Києві (UBI Conference Hall).

Саміт Ліги Майстрів — це одноденна бізнес-конференція, яка об’єднує теорію та практику. Адже ділова програма складається не тільки з лекцій і панелі від крутих спікерів та експертів на актуальні теми, а й з технічних майстер-класів від провідних брендів та презентацій продукції на стендах.

 

Головною темою IV Саміту Ліги Майстрів стало обговорення можливостей ведення бізнесу в умовах війни. Зокрема, своїм досвідом ділилися майстри, які змушені були виїхати за кордон та без знання мови шукати роботу; також вони провели паралелі між вимогами, які ставить перед ними іноземний замовник у країні перебування та вітчизняний в Україні. Наприклад, для багатьох присутніх стало відкриттям, що у США, Канаді та Австралії вимоги до виконаних робіт значно нижчі, ніж у нашій країні.

 

ЛесникОкремою темою для обговорення стало залучення до роботи будівельника соціальних мереж як способу збільшення аудиторії замовників та обміну досвідом серед майстрів. Так, Андрій Лесник, один із ТОП-блогерів України у сфері ремонтів, на власному прикладі показав ефективність Instagram і TikTok як джерел прибутку та розуміння трендів. На його думку, певний коефіцієнт підписників «відсіявся», але загалом охочих дізнатися щось нове достатньо. Серед змін попиту блогер назвав зростання запитів на конкретні види робіт. Це говорить про те, що з’явилося більше цільових клієнтів, аніж було раніше. Окрім того, замовник почав більш раціонально підходити до вартості проєктів. Наразі близько 50% клієнтів звертаються з готовими планами ремонтів або оздоблення за порадою щодо способів їх здешевлення. На жаль, це не так просто зробити. Адже якщо вартість виконання робіт залишилася на довоєнному рівні, то ціна на матеріали вагомо зросла.

 

IMG 0947«Також суттєві зміни відбулися і в «таборі» майстрів. По-перше, багато з них пішли захищати Україну, по-друге — з’явилися нові, а також певна кількість виїхала за кордон. Відверто кажучи, ніколи не думав, що у війну може бути такий насичений захід. Дякую «Лізі Майстрів» за їхню роботу та організацію таких зустрічей. Так, наприклад, завдяки минулорічному заходу я знайшов кілька колективів майстрів, із якими активно співпрацюю і сьогодні. Тобто це дійсно той формат, який реально нині потрібен зазначеній аудиторії», — зауважив Андрій Лесник.

 

Паралельно із Самітом Ліги Майстрів проходив PRO Electro — Національний з’їзд електриків. Тут була своя програма і майстер-класи на суто електричні і бізнес-теми.

Загалом це були два насичені заходи на одній локації. І незважаючи на воєнний час, охочих поспілкуватися та обмінятися досвідом було напрочуд багато. За словами Михайла Гришина, співзасновника «Ліги Майстрів», основною мотивацією проведення у воєнний час Саміту в таких масштабах було бажання показати, що ми, українці, — незламні, будівельний фронт існує і буде працювати за будь-яких умов та готувати підґрунтя, щоб мотивувати людей для швидкого відновлення після перемоги.

Коментар:

ГрішинМихайло Гришин, співзасновник «Ліги Майстрів»

 

«Відповідно, ми зробили максимум для того, щоб зібрати на одному майданчику майстрів та всіх, хто задіяний у будівельній галузі. При цьому основною метою було зібрати саме в офлайн-форматі, бо якраз це і цінне в такій ситуації. Як і очікувалось, усі були раді бачити один одного, а спілкування було більш щирим та дружнім. Помітно відрізнялись розмови на професійну тематику, адже ми маємо вже певну історію, і це дає можливість порівнювати ситуацію, вимоги та тенденції різних часових проміжків. Можна навіть говорити про те, що постійні учасники — вже більше, ніж бізнес-спільнота або професійна спільнота. Це, скоріше, коло дотичних друзів, людей, вмотивованих та об’єднаних єдиними цінностями професіоналізму і власного розвитку.

Також ми врахували і фактор воєнного стану, що позначилося на вартості відвідування. Вона була значно нижча, аніж у попередні роки. Окремою пільгою могли скористатись ті, хто служить в ЗСУ і ТРО. Для цих категорій вхід був безкоштовний.Стосовно самого процесу організації, то тут основним викликом стало забезпечення безпечного перебування та можливості укриття в разі повітряної тривоги, безперебійного електропостачання та ін.Серед планів на майбутнє — продовжити верифікувати майстрів та розширювати список перевірених професіоналів, яких готові рекомендувати та давати гарантії на якісне виконання робіт. Окремим завданням стоїть посилення бренду та його комплектація. Ми вже придбали складське приміщення та створили напрям із комплектації майстрів. Тобто ми не тільки даємо роботу,навчаємо, а й комплектуємо об’єкти. З погляду освіти, в цьому році плануємо більше інтегруватись у державні ініціативи щодо розвитку будівельної сфери. Адже вже зараз потрібно працювати над розробкою механізму забезпечення України кваліфікованими майстрами для її відбудови».

IMG 0673IMG 0704

 

Як бачимо, формат Саміту Ліги Майстрів залишається незмінним. Як і в попередні рази, це була бізнес-конференція з виступами спікерів, технічними майстер-класами від брендів, розіграшами подарунків і обговоренням надважливих на сьогодні тем. А та кількість відвідувачів, яку зафіксували організатори, доводить, що навіть у воєнний час не варто зупинятись, натомість потрібно всіляко підвищувати культуру будівництва. Оскільки саме зараз час єднатись і розвиватись, бо будівельний фронт — другий фронт у країні!

 IMG 1148IMG 1005

Список Статей