Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Як забезпечити підприємство електроенергією в умовах жорсткої економії?

IMG 20180609 095831 HDRРуйнація об’єктів енергетики, яка розпочалася з перших днів війни та останнім часом досягла свого піку, призвела до перебоїв у постачанні електроенергії. Незважаючи на ефективну роботу наших систем ППО, частина ракет окупанта досягла своєї цілі.

 

Після ракетних ударів з боку росії необхідно в найкоротший термін повністю відновити електропостачання. Президент України Володимир Зеленський звернувся із закликом зменшити споживання та економити електроенергію. Водночас підприємства України мають працювати на повну потужність задля нашої перемоги.

Споживання дійсно необхідно зменшити.Кондратюк Але не за рахунок зупинки або зниження потужності роботи підприємств, а завдяки використанню власної електроенергії. На кожному підприємстві є дахи, які не задіяні увиробництві. Щорічна сонячна освітленість у середньому сдосяга 1300 кВт/м 2 . Встановивши сонячну електростанцію, ви зможете генерувати власну електроенергію та спрямовувати її на потреби підприємства або продавати надлишки в мережу.

Що отримує підприємство, встановивши сонячну електростанцію (СЕС) для власного споживання?

По-перше, власна сонячна електростанція дасть змогу скоротити використання електроенергії із загальної мережі. Наприклад, сонячна електростанція потужністю 500 кВт буде виробляти 540 000 кВт/год електроенергії на рік.

По-друге, ви зможете заощадити кошти підприємства. Уже зараз підприємства України отримують рахунки за електроенергію за ціною 6-8 грн/кВт, і тарифи зростатимуть. НЕК «Укренерго» ініціює підвищення на 2023 рік тарифу на передачу електроенергії щодо чинного на 84% і тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління на 234%. Це вимушений крок унаслідок обстрілів із боку росії, яка намагається знищити нашу енергосистему.

Розглянемо простий приклад економії коштів за електроенергію на підприємстві, яке встановило сонячну електростанцію для власного споживання потужністю 500 кВт. 

табличка

Як бачимо, тільки за один рік роботи електростанції підприємство заощадить 3 751 862 грн, а за 10 років – понад 37 млн грн. При цьому ми взяли чинний тариф і не врахували зростання вартості електроенергії протягом 10 років. Якщо взяти вартість станції та розділити на продуктивність за 10 років, то вартість 1 кВт електроенергії буде менше 2 грн. Ви можете порівняти з тарифом, за яким вам виставляють рахунки сьогодні.

Крайня 1 2Фото СЕС4

По-третє, вдається досягти автономності роботи підприємства та незалежності від зростання тарифів на електроенергію. Завдяки комбінованій системі електропостачання є можливість перевести підприємство на автономну роботу, не залежну від чинних графіків відключень. Проте тут є певні мінуси, адже сонячна електростанція працює у світлий період доби. Тобто взимку, за короткого світлового дня, СЕС не зможе повністю забезпечити потреби підприємства. Але впродовж 9 місяців із 12 ви зможете працювати, використовуючи власну електроенергію.

Якщо коротко підсумувати, то, встановивши сонячну електростанцію для власного споживання, ви зможете:

- зменшити споживання електроенергії із зовнішньої мережі, не зменшуючи потужності роботи свого підприємства;

- заощаджувати кошти підприємства та бути незалежними від тарифів на електроенергію, які постійно зростають;

- автономно працювати під час тимчасових відключень від мережі.

Підприємства, які планують ефективно працювати в нових реаліях і, рахують собівартість своєї продукції, уже встановили сонячні станції - оцінили їхні переваги та продовжують збільшувати їхню потужність. Економічний ефект можна оцінити вже в перші місяці роботи станції.

Сонячні електростанціїшлях до енергонезалежності!

контакти екотехнік

Список Статей