Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

КНУБА: міжнародне співробітництво як запорука сталого розвитку

головна 1Пріоритетним напрямом розвитку Київського національного університету будівництва і архітектури є інтернаціоналізація освіти та пошук нових форм міжнародного співробітництва, що сприяє гармонізації української та європейської освіти.

Відбудова України. Якою вона буде? Хто формуватиме зміст та наповнюватиме сутністю? Звичайно, Зодчі! Після будь-якої розрухи починається відбудова, після будь-якої війни настає Мир!

Сьогодні хотілося б поговорити про наше майбутнє. Про наші надії, сподівання, реальні плани та можливості.

Університет у міжнародному просторі — це комунікаційна платформа, що дозволяє втілити наші мрії в реальність. Це платформа, яка поєднує державу, бізнес, інвестиції, інновації та пошук новизни буття! Чому так? Дуже просто — бо університет продукує людський капітал, який є основною рушійною силою всіх процесів.1

Київський національний університет будівництва і архітектури — це саме та платформа, на якій комунікують професіонали своєї справи.

Сьогодні університет рішуче крокує до перемоги і готується до важкої та важливої роботи — відбудови нашої держави! Університет активно формує міжнародний імідж і здобуває визнання у світовому просторі.

Міжнародна діяльність університету чітко розвиває три базові вектори: освітній, науковий та професійний. Міжнародне співробітництво визначено одним із ключових напрямів розвитку Київського національного університету будівництва і архітектури. В умовах конкуренції між ЗВО за залучення талановитих абітурієнтів, задоволення освітніх потреб студентів, підвищення фахового рівня науково-педагогічних працівників та співробітників критично важливим є пошук академічних партнерів та участь у міжнародних наукових і освітніх проєктах та програмах. Формування високого рівня конкурентоспроможності у світовому просторі є досить непростим завданням. Однак стратегічною метою міжнародної співпраці університету є входження у світове освітнє співтовариство шляхом досягнення високого рівня конкурентоспроможності в освітній та науково-дослідній діяльності.

На сьогодні партнерами КНУБА є близько 75 університетів із 40 країн, зокрема США, а також країн Європи, Скандинавії, Азії і Південної Америки, КНР тощо. 

КНУБА є членом таких міжнародних організацій:

1) Європейська асоціація підготовки будівельних кадрів (EUCEET Association).

2) Європейська федерація національних асоціацій інженерів (FEANI).

3) Міжнародна федерація інженерів-консультантів (FIDIC).

4) Європейська Асоціація університетів 

Одним із важливих напрямів міжнародної співпраці КНУБА є участь у реалізації міжнародних програм і проєктів, зокрема: ERASMUS, ERASMUS+, Horizon Europe, USAID, Horizon 2020, Visby, COST тощо.567

ЄКUSAIDВійна внесла свої корективи в наше буття, однак відкрила і нові можливості. Зараз університет активно розвиває грантову діяльність, співпрацює з різними міжнародними фундаціями, реалізує програми академічної мобільності, створює нові освітні програми підготовки та перепідготовки фахівців, розширює національні та міжнародні сертифікаційні можливості фахівців профільних галузей.

4Університет першим активно долучився до питання технічного обстеження деокупованих територій Київської області та разом із міжнародними партнерами розвиває програми збереження культурної спадщини нашої держави. Окремо хочеться відзначити, як університет реалізує разом із фундацією USAID програму збереження досить новітніх творів — муралів. Приміром, 3 лютого поточного року в Київському національному університеті будівництва і архітектури в рамках Міжнародного проєкту щодо збереження культурної спадщини повоєнної України відбулася онлайн-зустріч та презентація студентських концепцій із пропозиціями збереження муралів авторства британського митця Бенксі. Але презентації передувала велика робота фахівців та студентства. Університет провів описову, архітектурну та просторову експертизу об’єктів Бенксі (із залученням спеціалізованого обладнання та відповідних професіоналів своєї справи, які водночас є і викладачами університету).2

Разом із представниками Венеціанського університету IUAV та КОВА було пропрацьовано територію кожного об’єкта, створено 3D-моделі об’єктів і запропоновано варіанти проєктів збереження муралів. З боку КНУБА над проєктом працювала ціла ініціативна група у складі: ректора Петра Кулікова, проректорки з міжнародних зв’язків Олени Бондар, декана архітектурного факультету Олександра Кащенка, профільних спеціалістів-викладачів Володимира Рашківського, Романа Дем’яненка, Тетяни Кащенко, Олександра Івашка та активного студентства — Софії Вінничук, Давида Бородія, Андрія Хоменка, Дарини Міусової, Олени Микиту, Юлії Смілки, Владислави Яновської, Анни Шатніковської, Ксенії Шчерутської, які запропонували свої інноваційні концепції та власне бачення. З італійської сторони це був професор Університету IUAV Якопо Галлі, який представив бачення архітектурної спільноти Італії щодо збереження культурної спадщини України. Також долучилися громада Київської області, представники Київської обласної військової організації з питань збереження культурної спадщини та головний архітектор м. Бородянки. Дотримуючись трьох сформованих концепцій, фахівці розробили 8 пропозицій, що були презентовані у вигляді відео та власноруч змодельованих 3D-моделей. Враховуючи дійсний стан речей, тобто відсутність чітко сформованого технічного завдання, студенти запропонували ідеї, які враховують усі прогнозовані майбутні прийняті рішення громад щодо збереження муралів Бенксі. Італійські колеги із захопленням долучилися до дискусії та залишилися задоволені результатом діяльності робочих груп представників КНУБА. 

Зараз КНУБА активно співпрацює з американськими партнерами щодо підготовки спеціалістів для Відбудови України. Зокрема, у співпраці з МОН та Міністерством інфраструктури підписано договір з університетами Флориди та Американською асоціацією відбудови України щодо розробки спеціалізованих програм підготовки профільних фахівців за міжнародними стандартами, а значить, взято курс на нарощення конкурентоспроможності нашої молоді у світовому професійному середовищі.

Університет досить активно відкриває двері світового простору. Реалізованих проєктів та розробок — безліч, а напрямів для налагодження співпраці — ще більше. 3

Наостанок варто згадати лише останні ініціативи КНУБА. Так, 20 червня відбулася зустріч делегації КНУБА у Венеції з ректором університету IUAV Бено Альбрехтом та його командою. На зустрічі обговорили питання щодо ефективної реалізації програми співпраці на 2023-2024 навчальний рік та розпочали спільну грантову історію.8

22 червня відбулася зустріч у Римі. Делегація КНУБА взяла участь в Асамблеї Конференції ректорів університетів Італії. Петро Куліков як голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України виступив перед колегами. 9

Також було проведено зустрічі з ректорами університетів Італії щодо налагодження ефективної співпраці, напрацьовано меморандум про співпрацю.

Далі — більше. Відбудуємо Україну разом!

Список Статей