Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

ІІНО КНУБА: навчаємо, розвиваємо та змінюємо

головна 4ВСП «Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури» на фініші навчального року: якісна освіта, допомога ЗСУ, волонтерство і плани на мирне та щасливе майбутнє!

 

Нові випробування — це нові можливості!

Війна змушує занурюватися в іншу реальність, ламає старі уявлення і стереотипи, породжує нові тенденції, у тому числі в галузі архітектури та містобудування.

Більшість потужних і перспективних будівельно-архітектурних проєктів повномасштабні воєнні дії в Україні поставили на паузу. Багато фахівців галузі відчули, що на ринок архітектурно-проєктувальних, будівельних послуг чекають великі зміни, не завжди зрозумілі і спрямовані на швидкий результат.

Однак більшість експертів вважають, що саме сьогодні, коли багато фахівців зі світовим іменем мають бажання працювати над проєктами відбудови нашої країни, відкриваються нові можливості і шанси для відновлення попиту на українську архітектурну школу.

Переконані у цьому і у ВСП «Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури» — одному із провідних навчальних закладів у системі післядипломної освіти України будівельного профілю, який не припиняв свою роботу жодного дня: ні за жорстких умов карантинних обмежень через COVID-19, ні під час загроз і викликів воєнного часу. Навпаки, нові випробовування та виклики спонукали шукати нові можливості, удосконалювати освітні технології, максимально адаптуючи їх під потреби здобувача освіти, активно впроваджувати найсучасніші світові тенденції будівельної освіти, аби не просто зберегти, а й примножити імідж провідного закладу вищої освіти будівельного напряму.2

«Ми робимо все можливе, аби наш Інститут і за сьогоднішніх надскладних умов воєнного часу займав передові позиції у підготовці спеціалістів для будівельної галузі, у науково-дослідній роботі, у взаємодії з виробництвом, міжнародній освітній і науково-технічній кооперації, а здобувачі освіти обирали для навчання саме наш навчальний заклад і отримували тут якісні знання та затребувані професії, — розповідає директор ВСП «Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури», кандидат технічних наук Олексій Петроченко. — Україна обов’язково переможе. І фахівці будівельних спеціальностей будуть стояти в авангарді потужного і відповідального процесу відновлення країни. Тому, підсумовуючи результати 2022-2023 навчального року, з гордістю можемо констатувати: колектив Інституту не зупиняється у своєму прагненні використовувати нові, прогресивні методи навчання, пропагувати інноваційні ідеї в будівництві, охороні навколишнього середовища та економіці. Нам довіряють, і ми цінуємо цю довіру. Станом на 15 червня 2023 року загальна кількість здобувачів освіти в Інституті — 1184 за освітнім ступенем «бакалавр» (346 — денна форма, 234 — вечірня та 604 — заочна); 1034 — за освітнім ступенем «магістр» (денна форма — 476, вечірня — 52 та заочна — 506). Маємо позитивну динаміку і щодо Вступної кампанії 2023 року».

Окрім високого рівня навчального процесу Інститут гарантує сприятливі умови для інтелектуального та культурного розвитку студентів; 100% проходження практики у провідних установах за спеціальністю; 100% працевлаштування за обраними спеціальностями; можливість отримати паралельну освіту (дві спеціальності одночасно). І це — важливий аргумент для сьогоднішніх вступників.

«Попри виклики воєнного часу, здобувачі освіти Інституту бачать майбутнє української архітектурної школи, наполегливо працюють над реалізацією численних проєктів відновлення України, серед яких багато благодійних, — розповідає завідувач однієї з найбільших кафедр інституту — кафедри інноваційної архітектури та дизайну, кандидат архітектури, доцент Олексій Ященко. — Близько 90% наших студентів уже працюють за фахом. Тобто це люди, які вже напевно визначилися зі своїм професійним майбутнім і чітко розуміють, до чого прагнуть і які професійні цінності для них у пріоритеті».

Співпраця та досвід — важливі складові навчального процесу

Предметом особливої гордості Інституту є плідна співпраця із зовнішніми стейкхолдерами та роботодавцями, на якій більшість студентів і випускників акцентують як на аргументі, який став вирішальним у виборі місця навчання.

3Так, на базі кафедри інноваційної архітектури та дизайну створено хаб органічної архітектури, який очолює Луїджі Фіумара — дипломований архітектор, член Швейцарської асоціації архітекторів та інженерів (SIA), голова Міжнародного Форуму «Людина та Архітектура» (Дріберген, Нідерланди), почесний професор Київського національного університету будівництва і архітектури, спеціаліст з органічної архітектури. 

Здобувачі освіти Інституту інноваційної освіти усіх курсів мають можливість отримувати тут фахові консультації, зокрема і в рамках виконання дипломних проєктів.

Серед найавторитетніших і найпопулярніших стейкхолдерів: Дмитро Васильєв — співзасновник і головний архітектор Archimatika, Станіслав Дьомін — український архітектор, співзасновник проєктного бюро Urban Design та виробничого бюро «S3T — майстерня міського простору», Іван Биков — член науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури України, архітектор, пам’яткоохоронець, Олег Богомолов — засновник та генеральний директор міжнародної компанії-виробника ТОВ «CREATIVE MEDIA SYSTEMS» та багато інших.

З метою підготовки висококваліфікованих фахівців для практичної та управлінської діяльності у сфері будівництва задля підвищення ефективності, конкурентності та законності діяльності будівельної галузі в чинних нормативно-правових умовах України науковці Інституту на чолі з його директором Олексієм Петроченком випустили навчальний посібник «Нормативно-правове регулювання будівельної галузі в сучасних умовах». Він містить загальні положення із сучасних документів нормативно-правового та нормативно технічного регулювання будівельної галузі для вивчення дисциплін «Законодавче та нормативне забезпечення будівельної галузі», «Нормативно-правове та нормативно-технічне забезпечення галузі», «Основи технічного регулювання в будівництві». А у травні 2023 року в Інституті відбулася науково-практична конференція «Структурні, просторові, технічні та організаційно-економічні чинники інноваційного розвитку будівельної галузі України в сучасних умовах», яка стала знаковою подією і платформою, де кожен зацікавлений мав можливість ознайомитися з новими технологіями в будівництві, сучасними будівельними матеріалами, тенденціями на ринку будівництва, архітектурними проєктами, енергозберігаючими технологіями тощо.

Окрім того, в Інституті виконують наукові дослідження в напрямі застосування інноваційного процесу висхідного фільтрування води на багатошарових плаваючих зернистих фільтрах; комплексного оцінювання соціального, екологічного та економічного ефекту заходів удосконалення групових сільськогосподарських водопроводів; розроблено методичні засади, які обумовлюють визначення ефективності як окремих заходів на проміжних етапах удосконалення групових сільськогосподарських водопроводів, так і всього комплексу заходів удосконалення технологічно цілісної системи водопостачання для сільських населених пунктів у групових сільськогосподарських водопроводах.

Волонтерство та допомога ЗСУ

З початком повномасштабної військової агресії Інститут разом із волонтерськими організаціями здійснював різноманітні заходи, спрямовані на допомогу Збройним Силам України. Так, завдяки спільним зусиллям із ГО «ВСЯ УКРАЇНА» для потреб ЗСУ передано 11 автомобілів та 2 карети швидкої допомоги.1

Особлива увага — людям, які через війну опинилися далеко від рідного дому. Із зони бойових дій евакуювали та надали допомогу з адаптації понад 200 внутрішньо переміщеним особам. 

Завдяки співпраці з МОЗ створено умови для роботи іноземних парамедиків та евакуаційних бригад. 

Спільно з Червоним Хрестом Чехії доставлено гуманітарний вантаж (ліки, медичні вироби, засоби гігієни) та передано військовим частинам і лікарням (Боярська дитяча обласна лікарня, Олександрівська міська лікарня, «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Краматорської міської ради). Спільно з БФ «PRAESENS» передано 2 лабораторії для діагностики онкологічних захворювань, медичні вироби і засоби в лікарні та захисникам України.

Спільно з партнерами зібрано 300 тис. гривень, доставлено 10 тонн продуктів харчування, засобів гігієни, «буржуйок» у Лиман та Святогірськ.

Інститут разом із партнерами надає продуктові набори товариствам людей з інвалідністю у м. Коростені, бере активну участь в організації постійної роботи пункту безкоштовного харчування, щомісячних зборах продуктових наборів — загалом на понад 150 тис. гривень.

Адміністрація Інституту пишається своїми студентами, випускниками, їхньою активною громадською позицією, патріотизмом і вірою в світле майбутнє України та закликає приєднуватися до команди фахівців, які творять майбутнє своєї країни — красиве і гідне її мужнього та непереможного народу!

Список Статей