Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Вітчизняні будівельники розширюють кордони співпраці

IMG 63799Литва – найбільший торговельний партнер України серед країн Балтії з колосальними перспективами інвестиційного співробітництва. За даними Торгово-промислової палати України, у нашій державі провадять діяльність майже 250 литовських компаній і фірм із литовськими інвестиціями. Водночас у Литві нині працюють понад 80 компаній з українським капіталом. Для інвесторів там передбачено низку пільг і фінансових стимулів. Зміцнювати співпрацю з нашими балтійськими сусідами взялися й українські будівельники. 25 вересня делегація з Литви, яку очолив генеральний директор Verslo Dilova Unija Артурас Ненортас, взяла участь у конференції «Застосування енергозберігаючих технологій у будівництві: обмін досвідом між Україною та Литвою», що відбулася в Торгово-промисловій палаті України (ТПП).

Представники будівельної галузі України, серед яких виконавчий директор КБУ Віталій Грусевич, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій, керівник компанії «КЗС Вертикаль» Євген Саханський, директор компанії «Сталекс» Олександр Кіктенко, засновник компанії «СВП Майстер» Володимир Свірський, розповіли про стан ринку, основні тенденції його розвитку, а також презентували свої підприємства та продукцію.

IMG 64399Своєю чергою учасники литовської делегації представили компанії, які займаються виробництвом та реалізацією збірних перекриттів, енергозберігаючих систем, опалювального обладнання, геотермічних котлів, дерев’яних та протипожежних вікон, вентиляційних кватирок i зовнішніх сонцезахисних жалюзей, пластикових профілів нового покоління для виробництва пластмасових виробiв та багато іншого.

«Мета нашого візиту ‒ зміцнення бізнес- та культурно-спортивних зв’язків між Україною і Литвою. Ми зацікавлені у співпраці з будівельниками, виробниками будівельних матеріалів та обладнання. Наш ринок потребує кваліфікованих фахівців робітничих професій: мулярів, штукатурів, каменярів, бетонярів, монтажників тощо. А українські спеціалісти славляться своєю працьовитістю та високою якістю виконання робіт», ‒ наголосив співзасновник українсько-литовської організації Verslo Dilova Unija Геннадій Янч.

Про налагодження плідної співпраці йшлося й на бізнес-зустрічі у Всеукраїнській спілці виробників будматеріалів. Президент провідної будівельної спільноти України Іван Салій презентував литовським гостям кабінет, ремонт у якому зроблено із застосуванням українських будівельних матеріалів: керамічної плитки ТМ Golden Tile виробництва Харківського плиткового заводу, будівельних сумішей Siltek від ПБГ «Ковальська» та інших. Зі своєю продукцією ознайомили колег із Литви представники компаній Glas Trösch, «Тепловер», «Квін-Свіг».

IMG 62800Як зауважив Іван Миколайович, Спілка пишається і своїми забудовниками, зокрема групою компаній Royal House та монтажно-будівельним підприємством «Домокомплект». Вони запатентували власні унікальні технології виробництва. Так, Royal House налагодила виробництво енергоефективних стінових модулів, з яких споруджено ЖК «Британський квартал» та ведеться будівництво «Нової Англії». Компанія «Домокомплект» виготовляє утеплені SIP-панелі, з яких у короткі терміни (3‒5 місяців) зводить енергоефективне житло під ключ.

Для налагодження українсько-литовської співпраці представники будівельної галузі обох країн обмінялися контактами, обговорили ідеї створення спільних проектів, проведення ділових заходів, відвідування провідних галузевих виставок в Україні та Литві тощо.

Список Статей