Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Продукція «Закарпатська будівельна кераміка»: універсальне вирішення складних завдань

IMG 96222Завод «Закарпатська будівельна кераміка» («ЗБК») ТОВ «Русинія», розташований у с. Іванівці Мукачівського району, неодноразово визнавався кращим регіональним виробником стінової кераміки. А завдяки високій якості і технологічним характеристикам матеріалів; використанню сучасного обладнання з Португалії, Італії, Іспанії; запровадженню інноваційних технологій його продукція популярна не лише в західних областях, а й далеко за їх межами. Більше того – ще й успішно експортується до Європейського Союзу.

 

З часу введення в експлуатацію (у 2011 році) завод значно наростив технологічні потужності: виробництво триває 365 днів на рік 24 години на добу. Його проектна потужність становить 75‒80 млн шт. ум. цеглин/рік. Продукція «ЗБК» призначена для зведення зовнішніх та внутрішніх стін, перегородок. Усі вироби мають сертифікати якості й відповідності європейським вимогам.

IMG 96322Продукція «ЗБК»: особливості та переваги

Пористість. В основі сировини для продукції «ЗБК» використовують екологічно чисту глину з Івановецького родовища і тирсу. Завдяки природним властивостям у випаленій глині утворюються пустоти розміром 0,1‒3 мм (власна поризація), а також виникають мікропори під час вигорання тирси (штучна поризація). При цьому покращуються термоізоляційні характеристики продукції. Використання матеріалів «ЗБК» дає змогу зменшити витрати на опалення, мінімізує викиди СО2 в атмосферу. Дуже важливо, що стіни з керамічних виробів «ЗБК» не потребують утеплення (вони відповідають вимогам Державних будівельних норм щодо теплоізоляції будівель).

Простота в роботі. Розглядаючи особливості практичного застосування, варто наголосити на легкості монтажу великоформатної продукції «ЗБК». Він потребує мінімуму трудовитрат і не передбачає використання будівельного розчину.

Матеріал «на століття».

222222Довговічність глини і виробів із неї неодноразово підтверджена часом і практикою. Зокрема, до наших днів збереглися історичні пам’ятки Київської Русі Х‒ХІ ст. (залишки Десятинної церкви, Золотих воріт, Софійський собор), збудовані із застосуванням керамічної цегли та керамічних плиток для підлоги. Продукція «ЗБК» має I ступінь довговічності. Це означає, що орієнтовний термін її служби без втрати експлуатаційних характеристик становить понад 100 років.

У ногу з часом

На базі заводу «ЗБК» функціонує власне конструкторське бюро, де регулярно відбуваються майстер-класи, лекції досвідчених архітекторів, проектантів, інженерів та маркетологів із провідних будівельних компаній Австрії, Греції, Словаччини.

І хоча кераміку часто називають «матеріалом минулого», використання керамічних виробів, новітніх технологій та нестандартних підходів дає змогу успішно реалізувати найсучасніші комплексні рішення – від проектування до зведення об’єктів різного ступеня складності.

Ольга Радучич

IMG 96115

Список Статей