Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

«Шукаємо інвестора для серйозних стосунків!»

DSC105046Долучитися до свого проекту з розширення виробничих потужностей запрошує інвесторів компанія «Сталекс», один із вітчизняних лідерів з випуску металочерепиці й профнастилу. Її частка на українському ринку — близько 10%. У час, коли багато виробництв зменшують потужність і скорочують працівників, компанія «Сталекс» робить сміливий крок до масштабування діяльності та модернізації виробництва. І для цього потрібні додаткові кошти.

Впевнене сьогодні

На початку 2000-х рр. компанія «Сталекс» займалася торгівлею металопрокату. Однак у 2008-му, зважаючи на потреби ринку, керівники прийняли рішення переформатувати бізнес і розпочати власне виробництво. За останні 10 років було налагоджено 6 ліній із випуску металочерепиці різних геометрій.

Аксесуари до основної продукції, фасадні системи, несучі профільовані листи та ЛСТК – це лише ключові позиції з переліку продукції, яку зараз виготовляє компанія «Сталекс». Її використовують практично скрізь: у житлових і нежитлових приміщеннях, при зведенні інфраструктурних об’єктів. А оскільки будівництво в Україні розвивається, вдосконалюється, то попит на цю продукцію динамічно зростає.

На сьогодні здобутки «Сталекс» вражаючі, а плани – доволі амбітні. За останні 10 років її виробничі площі збільшилися в 10 разів (з 1 тис. кв.м до майже 10 тис. кв.м), кількість виробничих ліній перевищила 25, а колектив, який раніше нараховував 130 працівників, нині об’єднує понад 300 майстрів своєї справи.

DSC 01016«Сталекс» не стоїть на місці і дбає як про клієнтів, так і про співробітників, партнерів: вдосконалює продукцію і збільшує її асортимент, покращує методи управління та поповнює соціальний пакет для працівників, проводить навчальні семінари, виїзні зустрічі (так звані road- show) для дилерів. Працюють 18 офіційних представництв (мм. Харків, Дніпро, Запоріжжя, Маріуполь, Одеса, Миколаїв, Черкаси, Умань, Кременчук, Полтава, Кривий Ріг, Хмельницький, Житомир та ін.), створено понад 350 сертифікованих об’єктів дилерської мережі по Україні з власним транспортним підрозділом, налагоджено прямі контакти з постачальниками сировини.

Секретом свого успіху компанія вважає концентрацію зусиль не на боротьбі з конкурентами, а на покращенні якості продукції та сервісу для споживачів, здобутті довіри дилерів, замовників, постачальників металу, клієнтів. Наприклад, сировину компанія закуповує у Польщі, Румунії, Туреччині, перевірених компаній з Китаю та ін. «Ми прагнемо пропонувати ринку якісний продукт у всіх цінових сегментах, у яких працюємо, – чи то преміальна продукція з німецького або шведського металу, чи то економ-сегмент із китайської сировини», – зазначає Олександр Кіктенко, власник компанії «Сталекс». І такий підхід дає свої плоди – прихильність споживачів і визнання бізнес-спільноти. Наприклад, нещодавно підприємство отримало нагороду Import Export Award від Національного бізнес-рейтингу.

Омріяне завтра

На сьогоднішній день компанії вдалося досягти повного завантаження основного виробництва в Києві та відкрити регіональні виробництва на базі розподільчих складів у Хмельницькому, Кременчуці й Одесі. Проте через неоптимальне розташування виробництва, обмеженість виробничих площ та інфраструктури нинішнє завантаження виробничих потужностей компанії лише 500-600 тис. кв.м продукції на місяць при максимальних можливостях на рівні 1 млн кв.м.

Саме для того, щоб збудувати основний виробничий комплекс національного масштабу, збільшити обороти, «Сталекс» і планує залучити інвестиції. Деякі закордонні інвестори зацікавлені в співпраці з компанією. Проте багатьох із них турбує ситуація в нашій країні, пов'язана з воєнними діями, підготовкою до виборів, нестабільністю тощо, тож процес гальмується.

Наразі «Сталекс» співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). За наданий ним ґрант компанія залучила зовнішніх консультантів для аналізу українського ринку виробів із фарбованого металу та оцінки свого експортного потенціалу, розробки плану розвитку на майбутнє.

DSC0104983«Зараз ми займаємося оптимізацією внутрішніх процесів та структури, а також підвищенням ефективності роботи. Тобто нарощуємо м’язи та посилюємо витривалість. Інвестиції стануть своєчасними вітамінами і паливом для стрімкого підйому компанії на новий рівень», – пояснює Олександр Кіктенко, власник компанії «Сталекс».

Обговорюється можливість започаткування нових напрямків використання оцинкованої сталі та сталі з полімерним покриттям (конструкції для сонячних батарей, вентиляційні системи тощо), а також принципово нових видів діяльності для реалізації завдань партнерів на виробничих потужностях «Сталексу», зокрема і для потреб експортних клієнтів. Оскільки основним ринком збуту продукції компанії є український, серед пріоритетів – розвиток саме всередині держави шляхом створення компактних регіональних виробництв та охоплення місцевих ринків.

Необхідна сума інвестицій – $5-7 млн, з яких $2-3 млн буде направлено на збільшення обігових коштів. Щоб підтримувати зростаючі обсяги продажів у майбутньому, компанії необхідно буде забезпечувати складські залишки на достатньому рівні. Основну ж частину інвестицій, $3-4 млн, використають на будівництво нового виробничого комплексу,оснащеного найсучаснішим обладнанням. Його зведення планують розпочати у 2020 році.

«Сталекс» пропонує вигідні умови для інвестора – від 12% річних із прив’язкою до курсу долара/євро. А інвестувавши в «оборотку» та в будівництво нового комплексу, можливо навіть стати співвласником бізнесу.

Успішне післязавтра

Розширення виробничих потужностей компанії «Сталекс»: деталізація.

Мета проекту: масштабування бізнесу з виробництва готових виробів із тонколистової сталі із захисним покриттям.

Поточний статус проекту: розроблено детальний бізнес-план розширення існуючих виробничих потужностей; аналізуються пропозиції стосовно виділення земельної ділянки у Київській області.

Необхідні інвестиції: $5-7 млн.

Дохідність інвестора від реалізації проекту: 12% річних із прив’язкою до курсу долара чи євро.

За прогнозами, майбутня інвестиція дозволить збільшити виробництво до 1-1,2 млн кв.м продукції на місяць (за цілодобової роботи підприємства), сприятиме збільшенню прибутковості компанії.

Мрія компанії «Сталекс» – створити в Україні новий виробничий комплекс європейського зразка, з більшими можливостями й потужністю. Можливо, саме ви — той інвестор, який допоможе цій мрії втілитися в життя?

Підготувала Ольга Радучич

Ще нове на сайті: