Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

SEF 2018 KYIV: Форум&Виставка новітньої енергетики

IMG 4578Останні технологічні досягнення у сфері сталої енергетики, які вже змінюють світ, були представлені на 10-му Міжнародному Форумі та виставці Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV, який проходив 16-19 жовтня в Києві. Захід традиційно зібрав власників бізнесу й топ-менеджерів провідних компаній, авторитетних експертів, інвесторів, керівників галузевих державних відомств та установ. Складові з 6 бізнес-конференцій, 35 країн-учасниць, понад 60 спікерів і близько 500 делегатів у сумі дали чудову можливість для B2B та B2C зустрічей, а також отримання інсайту у фінансових, юридичних і технічних особливостях будівництва об’єктів відновлюваної енергетики.

Організатором ювілейної події виступив IB Centre Europe, який у рамках проведення SEF уперше в Україні створив та реалізував проекти з використанням новітніх технологій. Метою заходу є підтримка розвитку сталої енергетики в Україні шляхом залучення іноземних інвестицій через капіталовкладення в енергоефективність та нові енергетичні технології країни. Серед кейсів IB Centre 7 реалізованих інновацій, зокрема, встановлення першої в Україні пересувної сонячної станції, теплохід по Дніпру, заправлений біопаливом, запуск виробництва та продажу зарядних пристроїв на сонячних батареях SUNdwich, перша біопаливна котельня в Києві тощо.

SEF 2018 KYIV цілком виправдав сподівання організаторів, учасників та гостей. В АККО Інтернешнл протягом трьох днів (17-19 жовтня) діяла відкрита виставка, на якій понад 100 компаній представили інноваційні рішення і модернізоване обладнання, новітні сервіси в індустрії сонячної, вітро- та біоенергетики. Також у рамках виставки відбувся перший сертифікований тренінг для інсталяторів об’єктів енергетичної інфраструктури. Нові можливості для девелоперів, виробників, постачальників, сервісних компаній та банків у всіх сегментах ринку відкрила біржа контактів, що проходила під час виставки.

IMG 4628Місія RE100

В об’єктиві форуму «Стала енергетика в Східній Європі», який діяв 16 жовтня у конференц-залі готелю «Хілтон», сконцентрувались актуальні питання галузі новітньої енергетики. Учасники обговорили глобальні трансформації енергетичної галузі та їхній вплив на Україну, нові складові енергоринку (штучний інтелект і технології блокчейн), шляхи залучення інвесторів та фінансування проектів сталої енергетики.

Так, голова оргкомітету SEF 2018 KYIV, директор компанії IB Centre Europe Віталій Давій спрогнозував зростання потужності відновлюваних джерел електроенергії в Україні до 2030 р. в 9-10 разів, що перевищать 12 ГВт. За його словами, активна фаза розвитку ринку сталої енергетики в Україні розпочалась із затвердження механізму «зеленого» тарифу у вересні 2008 року. До цього часу в Україні діяли близько 60 малих гідроелектростанцій потужністю 120 МВт та кілька пілотних проектів у сонячній і вітровій енергетиці потужністю менше 4 МВт. За наступні 10 років в Україні з’явилось понад 6500 нових об`єктів відновлюваної енергетики, у тому числі 6030 домашніх сонячних станцій. «Кожного дня ми зустрічаємо все більше нових гравців, ідей, проектів і нових викликів. Сприятливий зелений тариф дає можливість створювати, будувати та інвестувати. Сьогодні найбільші міжнародні енергетичні компанії проводять фундаментальні дослідження та розробляють проекти, мета яких – об’єднати споживачів в одну децентралізовану систему» – зазначив Віталій Давій під час відкриття події. Як наслідок, дедалі більше гравців ринку створюють, удосконалюють і розвивають технологічні та сервісні напрями як для малих, так і для великих проектів сталої енергетики.

Під час SEF 2018 KYIV голова парламентського комітету з промислової політики та підприємництва Верховної Ради України Віктор Галасюк виділив 5 пріоритетів, які допоможуть Україні досягти повної енергетичної незалежності. Серед них – розвиток IMG 4620«зеленої енергетики», масштабна енергомодернізація, розвиток власного видобутку, розвиток власної нафтопереробки та енергетичний безвіз.

Учасники форуму зійшлися на думці, що Україна має багато потенціалу для активного зростання сонячної енергетики, тому треба ставити за мету і досягати 100% renewable, враховуючи постійне здешевлення технологій. На думку генерального директора компанії «Метрополія» Віктора Куртєва, щоб досягти 100% renewables, потрібно здійснити технічні та економічні заходи. Вони передбачають заборону будівництва поршневих електростанцій, виконання програми Укргідроенерго, зміну застарілих підходів до диспетчеризації, впровадження систем прогнозування ВДЕ та систем Smartgrid, відмову від аукціонів, а також локалізацію обладнання та елементів електростанцій усіх видів ВДЕ.

Галузь сталої енергетики та місію RE100 підтримала народна артистка України, Амбасадор відновлюваної енергії в Україні Руслана Лижичко і закликала кожного приєднуватися і брати участь у її розвитку. «Я повністю віддаю себе відновлюваній енергетиці – 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Для мене renewable energy – це глобальна місія кожного з нас. Тому що енергія – це продукт № 1 у нашому житті. У світі потрібно, щоб всі асоціації, інституції об’єднувалися під загальну місію RE100», – переконана Руслана Лижичко.

Сонячна електростанція – інструмент успішного бізнесу

За прогнозами експертів, до 2040 року в розвиток відновлюваних джерел енергії буде інвестовано 12 трлн доларів, з яких 3,9 трлн припадає на розвиток сонячної енергетики. Такі дані були наведені в рамках конференції «SEF: Сонячна енергетика». Компанія «Karbon CNS» вважає потенціал цього джерела країни таким, що промислові сонячні електростанції великої потужності (10 МВт і більше) успішно забезпечать електроенергією малі та середні підприємства. На думку представників компанії «Енергетична Альтернатива», мережева сонячна електростанція – це найпростіший інструмент для успішного бізнесу, а інвестиція в її будівництво є найбезпечнішим рішенням у співвідношенні з економічними ризиками. За словами генерального директора компанії «Блок Мастер Україна» Віталія Тимощенка, найцікавіший проект сонячної електростанції для інвесторів повинен відповідати таким критеріям: потужність від 10 МВт, розташування на рівній ділянці з хорошою геологією і гідрологією, доступність та готовність, а джерелом фінансування має виступати банківський кредит.

Тотальний digital

IMG 4617Окрема секція конференції «SEF: Сонячна енергетика» була присвячена новим підходам, технологіям і трендам, що панують на енергоринку. Стала енергетика впевнено рухається в напрямку діджиталізації, і попит на більш автоматизовану роботу проекту зростає. Зокрема, інноваційне рішення серед інверторів на прикладі продуктів Fusion Solar представила компанія Photomate LLC. «Стрінг-Інвертори SUN2000 використовують інтелектуальне програмне забезпечення, яке дає змогу вести спостереження за роботою сонячної електростанції з телефону або планшета, тому в будь-який час можна здійснювати контроль за продуктивністю», — зазначив директор Photomate Антон Абрамов. У свою чергу Мауро Рівола, директор з продажів «Ingeteam», презентував новітню діджитал-технологію – INGECON SUN EMS Tools. За його словами, це додаток, який встановлюється на комп’ютер і дає можливість проводити моніторинг та налаштування систем енергоспоживання, які контролюються радою INGECON SUN EMS.

Стратегії та прогнози

Стосовно біопаливної галузі в Україні прогноз із розвитку ВДЕ в секторі теплопостачання зробив директор НТЦ «Біомаса» Георгій Гелетуха. За його словами, згідно з Енергетичною стратегією України, до 2035 року будемо мати близько 97 000 робочих місць, 24 000 МВТ тепла, 1780 МВт електроенергії, а частка ВДЕ становитиме 40%. Такі цифри були окреслені під час конференції «Тотальна енергоефективність 1.0: інноваційне будівництво та енергоспоживання». З метою обміну ідеями та досвідом учасники конференції розкривали тези енергосервісу в бюджетній і житловій сферах, механізми фінансування проектів енергоефективності в Україні та важливість міжнародної співпраці у просуванні сталої енергетики. Питання залучення інвестицій були порушені на конференції «Інвестиції та правові аспекти розвитку проектів сталої енергетики SEF Legal and investments».

Зокрема, в цей час Європейський банк в Україні сумарно інвестував в 11 проектів сонячної, вітрової та біоенергетики потужністю 190 МВт та загальною вартістю 123,5 млн євро. Про це повідомила асоційований директор департаменту електроенергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна. Таким чином, подія SEF 2018 KYIV вкотре довела, що новітні технології та інновації у сталій енергетиці активно розвиваються і вже застосовуються у проектах. Форум&виставка дали можливість поділитися успішним досвідом і найкращими міжнародними практиками впровадження проектів з ВДЕ, обговорити наріжні проблеми галузі та закласти основи подальшого розвитку сталої енергетики в Україні.

Ще нове на сайті: