Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Cisolar-2019: особливості національної сонячної енергетики

091115Сьогодні розвиток сонячної енергетики є одним із пріоритетних напрямів для інвесторів у світі та у Східній Європі зокрема. Україна хоча й поступово, але набирає обертів у цьому сегменті. Станом на квітень в Україні побудовано понад 2 ГВт потужностей сонячних електростанцій, і за підсумками року цей показник може перевищити 2,7 ГВт. Активний розвиток галузі дозволив Україні переміститися з 34-ї на 23-тю позицію глобального рейтингу сонячної енергетики. Про це йшлося на 8-й Міжнародній Конференції Сонячної Енергетики CiSOLAR-2019 16 квітня. Організатором і продюсером триденного заходу виступив Центр інноваційного бізнесу (IB Centre). Пропонуємо до розгляду акценти головної бізнес-платформи Центральної та Східної Європи.

 

Конференція

У перший день заходу учасники конференції, серед яких понад 70 спікерів та 500 делегатів із 30 країн, обговорювали перспективи розвитку галузі, основні тенденції та інвестиції в проекти сонячної енергетики. Доповідачі ділилися міжнародним досвідом і розповідали про нові технології та інноваційні рішення для PV-сектору.

IMG 2119Одне із ключових питань CISOLAR 2019 стосувалося можливої зміни моделі ринку сонячної енергетики – перехід від системи зелених тарифів до аукціонної системи. Саме така законодавча ініціатива перебувала в центрі уваги ринкових гравців та інвесторів. Так, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук зазначив, що «в Україні діє високий “зелений” тариф, який потрібно врегулювати в ринковий спосіб, – “зелені” аукціони. Адже така система забезпечить справедливу ринкову ціну на “зелену” електроенергію, прозору конкуренцію на ринку, стабільний розвиток “чистої” енергетики та гарантії інвесторам і фінансовим установам щодо реалізації проектів». Нагадаємо, що відповідний закон про «зелені» аукціони було прийнято 25 квітня 2019 року. Згідно з цим документом участь в аукціонах буде обов’язкова із 2020 року для проектів СЕС потужністю понад 1 МВт та ВЕС потужністю більше 5 МВт. За умовами торгів, «чисту» електроенергію зможе продати державі той, хто запропонує найнижчу ціну.

За словами Віталія Давія, Генерального директора IB Centre Europe, до 2020 року очікується встановлення 1 ГВт потужностей об’єктів сонячної енергетики в Україні. Адже «буде імплементовано нову законодавчу основу – аукціони, яка відкриє гарантовані перспективи для інвесторів на наступний тривалий період (5-10 років), а також будуть знову зрозумілі правила гри і в Україну потечуть ще більшим потоком інвестиції», – спрогнозував Віталій Давій.

IMG 2281Експерти галузі не тільки обговорили перспективи розвитку сонячної енергетики в Україні, а й назвали ризики, які стоять на шляху до ефективного розвитку. В «Укренерго», наприклад, стурбовані питанням балансування енергетичної системи, адже технічних умов видано більше, ніж може прийняти ця система. Всеволод Ковальчук, директор ДП НЕК «Укренерго», наголосив, що «з наступного року «Укренерго» як системний оператор буде змушений або обмежувати видачу потужностей АЕС, або обмежувати (там, де це технічно можливо) видачу потужностей з ВДЕ. Тому що ми маємо забезпечити безпеку енергопостачання».

«Україна перебуває на етапі розвитку сонячної енергетики, на якому перебувала Європа 7-10 років тому. При цьому Україна пропонує одну з найбільш привабливих інвестиційних структур в Європі для розвитку галузі. Адже тут створено сприятливі ресурси, наявні земельні ділянки, зелений тариф, державна підтримка та цільова енергетична стратегія: 25% до 2035 року у виробництві чистої енергії». Такими міркуваннями поділився на конференції Генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш.

За підсумками Конференції CISOLAR 2019 учасники запропонували драфт нової стратегії, яка буде спрямована на досягнення 100% відновлюваної енергетики, в тому числі й сонячної, в загальному енергобалансі України.

Виставка

Наступними днями, 17-18 квітня, на виставковій площі ACCO International проходила дводенна виставка CISOLAR 2019. У масштабному трейд-шоу брали участь понад 100 експонентів, які продемонстрували найширший вибір обладнання, інноваційні технологічні рішення, сервіси для бізнесу та приватного сектору. З понад п’ятитисячної аудиторії – головні гравці міжнародного та вітчизняного ринку: генеральні директори, голови, менеджери компаній, віце-президенти, які щороку на виставці доводять свою експертність та професійність.

384011728 b3f42 a55a61aa57838e36926f8b27df60e432 b3f42 resize free 850 0Уже невід’ємною складовою виставки стали практичні тренінги та воркшопи для PV-інсталяторів від Solar Academy. Заходи стали в нагоді власникам малих підприємств, об’єктів нерухомості — приватних та багатоквартирних будинків, які вже встановили сонячні електростанції, експлуатують їх чи планують побудувати. Учасники дізналися, як зекономити за допомогою «зеленого тарифу» та розпочати розвиток власного бізнесу, а також зрозуміли принцип роботи компонентів сонячних електростанцій і програмного забезпечення, яке керує всією конструкцією.

Премія

Увечері 16 квітня відбулася важлива частина CISOLAR 2019 — третя церемонія нагородження кращих проектів сонячної енергетики Центральної та Східної Європи CISOLAR AWARDS. Премія — це показник інноваційності сонячної галузі. Компанії та особистості, які отримали премію CISOLAR AWARDS, підтвердили свій значний внесок у розвиток сонячної енергетики, якість продукції та масштабність проектів, які є вагомими на ринку. Презентуємо цьогорічних переможців: 

Найкращий продукт сонячної енергетики — CV Energy 

Найкраща велика PV інсталяція — Helios Strategia

Найкраща PV інсталяція середнього розміру — MNI 

Найкраща PV інсталяція для приватних домогосподарств — Electro Active 

Видатна особистість у галузі сонячної енергії — Тетяна Одноріг

Віталій Давій, CEO IB Centre, підбиваючи підсумки заходу, зазначив: «CISOLAR 2019 — це понад 450 учасників, які представляють великий бізнес та компанії середнього й малого бізнесу. Ринок сонячної енергетики — це ринок правильної економічної платформи, який створює рівноцінні можливості для учасників будь-якого масштабу. Ми пишемо нову сторінку розвитку сонячної галузі в Україні».

- Аліна Загладько

Ще нове на сайті: