Іноді люди сприймають красиві та охайні доріжки навколо будинків як частину декоративного оздоблення фасаду. Проте насправді вимощення призначене насамперед для укріплення фундаменту.
Красиве і корисне
Яким би міцним і масивним не був фундамент, без захисту від талих та дощових вод він рано чи пізно постраждає від їх дії, почне просідати і тріскатися (з усіма негативними наслідками, що з цього випливають). Саме тому всі без винятку будинки ‒ від невеликої дачної садиби до модернового хмарочоса ‒ обладнуються подібним захистом.
Ще однією перевагою вимощення, як би дивно це не звучало, є зниження втрат тепла. Раніше цій функції не надавали особливого значення. Але після того, як з’ясувалося, що за наявності неутепленого вимощення тепловтрати зростають на 20%, практично всі господарі звертають на це увагу й утеплюють як доріжку навколо будинку, так і сам фундамент.
Правила ефективного вимощення
Дотримуючись усіх правил і вимог до конструкції, можна отримати довговічне і красиво оформлене вимощення, що захищає фундамент та гармонічно вписується в екстер’єр приватного будинку. Однак часто, звертаючи увагу на вимощення як спосіб укріплення фундаменту, власники забувають потурбуватися про захист від руйнування самого вимощення!
Слід пам’ятати, що облаштування вимощення ‒ лише частина водозахисних заходів. Найбільш ефективною є його комбінація зі зливною каналізацією, коли вода збирається в спеціальні резервуари й трубами відводиться якомога далі від фундаменту.
Якщо в будинку є система водовідведення, необхідно, щоб уся вода після опадів потрапляла в каналізацію або на максимально допустиму відстань від будинку, щоб уникнути розмиття поверхні й утворення калюж.
Нові ідеї для вирішення старих проблем
З описаним вище завданням здатні впоратися на «відмінно» точкові системи водовідведення у вигляді дощоприймальних трапів, зокрема виробництва ТМ Ecotеck, що в Україні пропонує компанія SANPOL.
За допомогою такого технологічного рішення вдається на багато років подовжити термін експлуатації конструкції.
Дощоприймальний трап ТМ Ecotеck збирає та відводить дощову й талу воду із зовнішньої водостічної системи в каналізацію. Він встановлюється у вимощення будівлі та передбачає підключення водостічної труби безпосередньо в корпус конструкції. Завдяки цьому вода не розбризкується на прилеглі до водостоку стіни.
Виготовляється дощоприймальний трап ТМ Ecotеck зі спеціального морозостійкого пластику (робоча температура від -25 до 85° С). Він обладнаний кошиком для збору сміття і листя, що іноді потрапляють у водостік разом із дощовими потоками; має спеціальні дверцята, які запобігають поширенню неприємного запаху з каналізаційної труби.
Дощоприймальні трапи ТМ Ecotеck не лише функціональні, а й візуально привабливі. Теракот, металік, чорний ‒ їхня кольорова гама широка і дозволяє підібрати відтінок, максимально схожий на тон основного покриття. До речі, виріб «тішитиме око» господаря й захищатиме вимощення від вологи досить довго, адже термін його експлуатації ‒ щонайменше 20 років.
- Cпеціаліст напрямку водовідведення компанії Sanpol Анна Домашевська