Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Бетон в архітектурі

7Бетон — один із найпоширеніших та економічних матеріалів, що застосовуються в сучасному будівництві.
Його використовували з давніх часів. Основними властивостями, що характеризують бетон, є висока міцність і відмінна технологічність

 

 

Брутальна естетика


10Бетон переважно використовувався як конструктивний матеріал, що покривався декоративними штукатурками або облицюванням. Наприкінці XIX століття відомий київський архітектор Владислав Городецький застосував цей матеріал для виготовлення архітектурного декору, зокрема для Будинку з химерами. Однак на істотне поширення бетону довелося довго чекати. Лише один із найбільш значущих архітекторів XX століття, провідний представник модерністського міжнародного стилю —Ле Корбюзьє — визнав його гідним уваги. Він першим захопився текстурою матеріалу і припинив наносити на нього штукатурку. Саме йому ми зобов’язані наявністю бетону в архітектурі. У 1946-1952 роках Ле Корбюзьє побудував знаменитий Марсельський блок, який здійснив революцію в дизайні та започаткував новий напрям в архітектурі, який називається бруталізмом. «Мабуть, справді можна поводитися з бетоном так, ніби це був реконструйований камінь, який варто показати в його природному стані»,— зазначав Ле Корбюзьє. Японські архітектори, що цінують мінімалізм та архітектурний аскетизм, на чолі з Тадао Андо зробили монолітний бетон універсальним конструктивно-декоративним матеріалом. Цей матеріал широко використовувала в деконструктивістських та експресійних формах Заха Хадід, перша жінка-архітектор,що нагороджена найважливішими архітектурними нагородами світу. Сьогодні важко уявити сакральну чи музейну архітектуру без бетону. Бетон часто використовується для фасадного облицювання або в дизайні інтер’єру. Врешті-решт, він з’явився і в приватних будинках. Завдяки новій хвилі дизайну, що базується на мінімалізмі та «брутальності» матеріалів, бетон уже не асоціюється негативно лише з блоками сірих мікрорайонів — нині розвивається концепція декоративного бетону.

8

 

Монолітний чи збірний?


Архітектурний бетон можна поділити на монолітний і збірний. Перший — це елементи, які виготовляють в опалубці на будівельному майданчику. Такі форми армуються різними видами арматури, здебільшого сталевими. Зазвичай вони формують певну велику поверхню, наприклад, стіну або стелю. Збірний бетон — це готові елементи, такі як бетонні плити чи панелі або інші частини будівлі. Якщо застосовують конструкції з монолітного бетону, то навантаження від них має бути передбачене в конструктивному рішенні будівлі. Використання збірних елементів дає змогу застосовувати їх у готових будівлях, наприклад під час реконструкції. Завдяки цьому ви можете мати справжній бетон у багатоквартирному будинку або у вже побудованому односімейному будинку. На ринку існує багато технологій, які імітують бетон (наприклад, штукатурки, фарби або шпалери), але вони не відтворюють справжню природу та структуру цього матеріалу. Найкраще враження гарантує використання збірних елементів, які дозволять вам повною мірою насолоджуватися якістю та естетикою бетону й у приміщеннях, де це здається неможливим.

 

Бетон у квартирах і будинках


ооАрхітектори полюбили бетон за вишукану строгість і простоту застосування. Його найбільших шанувальників уже не задовольняє використання бетону лише на стінах чи підлогах. Бетон став матеріалом, з якого виготовляють кухонні стільниці, корпуси для камінів і навіть ванни та умивальники. Часто з нього створюють дивовижні декоративні предмети, гаджети, а також світильники або посуд. Найчастіше його поєднують з деревом, склом або сталлю.Архітектурний бетон має гладку і рівномірну структуру, завдяки чому фасонні поверхні не потребують додаткових оздоблювальних операцій. Використання відповідних матриць дозволяє отримати додаткові декоративні ефекти: наприклад, текстуру деревини. Застигла в бетоні текстура деревини та сучків є унікальною.

Напевно, навіть Ле Корбюзьє був би здивований, якби побачив, що бетон посів одне з чільних місць в архітектурі та дизайні. Можна сподіватися, що і в нашій країні цей матеріал набуде популярності.


Конкурс естетики бетону


9З метою популяризації застосування бетону в архітектурі в Польщі вже понад 20 років проводять конкурс «Польський бетон в архітектурі». Його організатором виступає Спілка архітекторів Польщі, а замовником — Асоціація виробників цементу.
У планах Національної спілки архітекторів України —проведення подібного конкурсу в нашій країні. Для його організації вже почав формуватися пул фірм-партнерів. Запрошуємо компанії, що зацікавлені в популяризації архітектурного бетону.

 

     

Ще нове на сайті: