Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Розширене засідання Ради Будівельної палати України

IMG 331627 лютого відбулося розширене засідання Ради Будівельної палати України, де учасники обговорили підсумки 2023 року та плани на 2024 рік, а також питання щодо ситуації в будівельному комплексі України в умовах воєнної агресії росії проти України, заслухали пропозиції будівельних організацій – членів БПУ щодо відбудови зруйнованих міст та розглянули питання фінансування житлового будівництва за програмами «єОселя» і «єВідновлення». Редакція журналу Prof Build традиційно виступила інформаційним партнером та взяла активну участь у заході в особі Світлани Шах, яка є членкинею Ради Будівельної палати України.

У засіданні взяли участь представники Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Мінінфраструктури, ПрАТ «Укрфінжитло», Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», Президент УСПП Анатолій Кінах, члени Ради БПУ, представники будівельних компаній, науково-дослідних і проєктних інститутів-членів БПУ, експерти будівельної галузі, Профспілки будівельників України.

Президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк привітав усіх учасників і ознайомив з порядком денним. Він зазначив,IMG 3357 що сьогодні потрібні чіткі та прозорі програми відбудови, в яких будуть визначені завдання і зобов’язання держави, місцевого самоврядування, бізнесу й самих громадян. Мають бути передбачені джерела фінансування, відновлення виробничої бази будівництва та будматеріалів, інші організаційно-технічні питання. Потрібні державні стимули, допомога міжнародних партнерів. При цьому не менш важливим є обрання правильного шляху при відновленні країни. Приміром, масове індустріальне домобудування може бути в основі відновлення зруйнованого і пошкодженого житлового фонду. А для цього потрібно мати достатньо сучасні потужності та досвід.

«У корпорації «ДБК-Житлобуд», до якої я маю безпосередній стосунок, ми вже кілька років як модернізували виробництво, встановили одну із кращих німецьких технологічних ліній для виготовлення залізобетонних виробів. Це немалі затрати, але без них неможливо перейти на нові стандарти будівництва. Без переоснащення виробничої бази, на діючих підходах, ми країну не відбудуємо. А відбудувати нам потрібно дуже багато», – зазначив Петро Шилюк.

Під час засідання фахівці галузі разом із представниками влади та громадських організацій предметно обговорили проблеми роботи будівельного комплексу, а також внесли низку пропозицій щодо стабілізації галузі, підготовки до відбудови зруйнованих міст, які ляжуть в основу подальшої роботи Будівельної палати України.

Окремою частиною ділової програми засідання стало ознайомлення з можливостями нових потужностей корпорації «ДБК-Житлобуд» для 

IMG 3213

розширення сучасного індустріального домобудування. Учасники змогли побувати на підприємстві та побачити всі переваги виробничої лінії «ДБК-4» від компанії EBAWE – єдиної лінії в Україні такого формату. Зокрема, циркуляційні або «карусельні» концепції для виробництва подвійних стінових панелей з теплоізоляцією і без неї дають змогу істотно збільшити продуктивність завдяки підвищеному ступеню автоматизації. У результаті скорочується час виробничих циклів і поліпшується якість кінцевої продукції. Також на таких лініях використовуються, наприклад, опалубні роботи, установки для зварювання арматурних сіток і ґратчастих трикутних ферм (каркасів), автоматизовані системи укладання арматури та автоматичний бетонороздавач.

Усе це дозволяє перевести індустріальне домобудування на сучасний рівень з можливістю випуску продукції різних параметрів, що значно розширює варіативність майбутнього житла та, за необхідності, швидко надає ринку необхідні деталі. Адже розуміємо, що після перемоги в Україні буде велика потреба у швидкому зведенні житла, а також його відновленні. Як приклад, ПрАТ «ДБК-4» – єдине підприємство в Україні, яке змогло в стислі терміни налагодити виробництво панелей потрібної конфігурації для відновлення пошкодженого війною панельного житлового будинку в Умані.

Також присутні відвідали готові квартири новозведеного житлового комплексу корпорації «ДБК-ЖИТЛОБУД» – «NAVIGATOR 2». Це сучасний житловий комплекс, другий у лінійці об’єктів за останній час, що будується в Оболонському районі Києва. Його розроблено з урахуванням досвіду і сучасних тенденцій у будівництві. Квартири в комплексі ЖК «NAVIGATOR 2» надаються з повноцінним сучасним оздобленням (вхідні та міжкімнатні двері, вікна і балконні двері, внутрішні оздоблювальні роботи), із встановленим сантехнічним обладнанням, радіаторами опалення і електророзводкою. Тобто дотримується формула «купи-заїжджай- живи», що досить актуально для тих, хто втратив житло.

Тож, як бачимо, будівельна спільнота не стоїть на місці, а постійно працює над оптимізацією будівельного процесу та пошуків шляхів вирішення проблем, спричинених війною. Віримо в Україну! Разом до перемоги!

IMG 3253IMG 3359

Ще нове на сайті: