Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Триденний калейдоскоп ексклюзивних подій

IMG 6799Понад 60 доповідей практичного та наукового вектору, більш ніж 8 тис. гостей, серед яких урядовці, дизайнери й архітектори, будівельники і виробники будматеріалів, відомі вчені, викладачі та студенти спеціалізованих вузів, а також близько 150 компаній-учасників – такою є «арифметика» міжнародного експофоруму«Будівництво. Архітектура. Нерухомість». Організатором виставкового заходу, що відбувся 5‒7 жовтня у ВЦ «КиївЕкспоПлаза», традиційно виступила компанія «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства України, Будівельної палати, Національної спілки архітекторів та Асоціації міст України.

Теорія та практика: потужна синергія успіху

Те, що «Будівництво. Архітектура. Нерухомість» ‒ подія з категорії must visit для кожного представника фахової спільноти, засвідчила активна участь у ній перших осіб галузі. Під час офіційного відкриття заходу заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе наголосив, що кризові явища в будівельному сегменті IMG 7002поступово вщухають: «Збільшується ВВП, обсяг капітального виробництва зріс на 25%. Запорукою успіху в досягненні докризових показників і покращенні інвестиційного клімату галузі є застосовування інноваційних технологій. Сьогоднішня виставка – чудова нагода для спеціалістів дізнатися про останні досягнення». «Будівництво. Архітектура. Нерухомість-2017» ‒ комунікативний майданчик, що об’єднує усіх представників галузі й полегшує співпрацю між профільним комітетом, Мінрегіоном та Будівельною палатою», ‒ додав президент Будівельної палати Петро Шилюк.

На думку президента Національної спілки архітекторів України Володимира Гусакова, унікальність експофоруму забезпечують не лише принципово новий формат і широкий діапазон питань до обговорення, а й можливість довідатися про оригінальні практичні рішення та технології. Невипадково ключовими подіями виставки стали презентація «Новації в сучасному будівництві: організація, технології, матеріали» та конференція «Нова система просторового планування як інструмент розвитку об’єднаних територіальних громад», організовані Будівельною палатою України.

Ідея → мета → результат

6‒7 жовтня відбувся Марафон проектів – унікальний захід, аналогів якому в Україні немає, покликаний окреслити стратегічні напрями розвитку окремих регіонів держави, продемонструвати інвестиційну привабливість країни в цілому й об’єднати на одному майданчику проектні організації та потенційних інвесторів.

IMG 6829«Марафонцями» було презентовано проекти, будівництво яких розпочнеться у 2018‒2019 роках (у тому числі приватної та садибної забудови), інтер’єрні кейси, концепцію реновації прибережної території у м. Київ і конкурсні роботи (на прикладі річок Либідь та Почайна). Досвідом Німеччини у цій сфері поділилася радник головного архітектора столиці Катаріна Георге; творчий підхід до проектування торгово-розважальних центрів запропонував директор M+A Global Architects (США) Едвард Ходорковський; на прокладанні вулично-дорожніх мереж у містах зробив акцент керівник відділу перспективного розвитку вулично-дорожньої мережі та міського транспорту Інституту «Київдормістпроект» Рашид Халілов.

Власні досягнення та напрацювання аудиторії колегам представили керівники провідних архітектурних агентств та проектних майстерень. Учасники також дізналися про тренди щодо енергоефективності в плануванні житла, стандарти PRO-об’єктів та багато іншого.

Плани та перспективи

IMG 6982Неякісний житловий фонд, надзвичайно висока вартість житла, гіперавтомобілізація, забруднене повітря, погано розвинений громадський транспорт, відсутність інтермодальності та велосипедної інфраструктури, недостатня її пристосованість для людей з обмеженими можливостями – на жаль, саме такими є реалії у більшості українських населених пунктів.

Як створити «місто для всіх»?

Про розвиток інфраструктури в аспектах інтелектуального та стійкого міського планування, функціональної архітектури будівель, стимулювання використання транспортних засобів з нульовим викидом, інтеграції відновлюваних джерел енергії, цифрових рішень, створення shared та circular економічної моделі міста, оптимізацію паркування дискутували експерти 7 жовтня під час SSIDD Conference-2017.

За крок до мрії

IMG 7245Варто зазначити, що організатори заходу здивували гостей не лише представницьким складом спікерів і потужним діловим «наповненням» виступів, а й приємними несподіванками. Зокрема, було обрано переможців конкурсу «Новосел»: дизайн-проект інтер’єру ресторану/офісу виграв Павло Ткач, квартири/будинку ‒ Тарас Рабан, ваучери на проведення ремонтних робіт – Роман Миколенко, Анна Плахотна та Вероніка Кучма.

Майстер-класи з правильного монтажу покрівельного пирога та віконних конструкцій, презентація першого «розумного вікна» від WinkHaus, що дає можливість здійснювати провітрювання навіть тоді, коли мешканців квартири немає вдома, оскільки забезпечується повний захист від грабіжників; ознайомлення зі стартапами; неформальне спілкування – перелік «родзинок» експофоруму можна продовжувати…

Висновки

Якщо екстраполювати глобальні завдання заходу, окреслені організаторами, ‒ забезпечення енергонезалежності, покращення іміджу та розвиток будівельної галузі, вдосконалення якості будівельних матеріалів та об’єктів ‒ у суто практичну площину, можна побачити, що всі вони зводяться до спільного знаменника, адже мають на меті прискорити імплементацію сучасних технологій у наше повсякденне життя. Підтвердженням цьому є слова Лева Парцхаладзе: «Наразі ми активно працюємо над створенням амбулаторій сімейної медицини нового типу, переоснащенням діючих шкіл. Деякі з інновацій, представлених на форумі, ми плануємо використати у цих програмах вже найближчим часом».

Ольга Радучич

Ще нове на сайті: