Навчальні семінари, які організовує Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (ПРОФБУД) у співпраці із журналом Prof Build і провідними вітчизняними компаніями будівельної та суміжних галузей, є важливим майданчиком для обміну досвідом, підвищення кваліфікації педагогів й інтеграції сучасних технологій у систему професійної освіти України. У 2025 році такий семінар першим приймало місто Черкаси.
10 березня на базі Державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій» відбувся навчальний семінар із навісних вентильованих фасадів PROFVENTFASAD від BARKS, застосування мінеральної ізоляції Sweetondale, зварювального обладнання і матеріалів заводу «Патон» та застосування полікарбонату в будівництві. Захід відбувся напередодні Всесвітнього дня енергоефективності, який відзначається 5 березня, і це стало додатковим приводом ще раз наголосити на важливості впровадження інтегрованих енергоефективних технологій у будівельній галузі. Черкаське вище професійне училище будівельних технологій — навчальний заклад із понад піввіковою історією. Училище було засноване 1969 року як Черкаське професійно-технічне училище No 15, яке готувало робітників будівельних професій. Пізніше училище стало Черкаським професійним будівельним ліцеєм. У 2017 році ліцей було перетворено на училище, і тоді заклад отримав свою сучасну назву. Спектр професій, яким тут навчають, постійно розширюється. Сьогодні це не лише власне будівельні спеціальності, але й такі затребувані спеціальності, як плодоовочівник-квітникар, перукар, перукар-модельєр, візажист. Тож, пізнавати і впроваджувати нове — для цього навчального закладу постійна практика. Навчальний семінар, який відбувся 4 березня, був орієнтований на педагогічних працівників закладів освіти та здобувачів професій будівельного напрямку. Його учасниками стали викладачі, майстри виробничого навчання та учні різних навчальних закладів.
Із вітальним словом до учасників семінару звернулися заступник голови ПРОФБУДу Олег Борисов, старший майстер Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій Ольга Фурман, заступниця начальника Управління освіти Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Оксана Зубенко. У своєму привітальному слові Ольга Фурман розповіла про те, що саме мотивує освітян брати участь у різноманітних проєктах, як-то конференції, тренінги, семінари: «Ми прагнемо розвиватися, не стояти на місці. Тому що розуміємо, наскільки важливими будуть робітничі професії у майбутньому. Нашим сьогоднішнім здобувачам освіти зовсім скоро доведеться відроджувати все те, що ми втратили в цій російсько-українській війні. Тому ми дуже вдячні за ось такі навчальні семінари, які дають нам можливість поспілкуватися, почерпнути щось важливе із вашого досвіду, пізнати нове і впровадити його у свою практику. Тому дякую організаторам нинішньої зустрічі, що дали нам таку можливість! Вважаю, що сьогоднішній день буде плідним і раціональним для всіх нас». Головним доповідачем заходу був Валерій Котляр, засновник та керівник компанії BarkS, який інформативно, доступно і на конкретних прикладах надав найкориснішу інформацію щодо технології навісних вентильованих фасадів, видів каркасів для НВФ, елементів утеплення, облицювальних матеріалів та монтажних робіт.
Програма семінару включала обговорення й інших актуальних технологій у будівництві, серед яких:
• застосування мінеральної ізоляції Sweetondale;
• зварювальне обладнання та матеріали заводу «Патон»;
• використання полікарбонату в будівництві від ТОВ «Оскар Груп».
Навчальний семінар у Черкасах став успішним прикладом співпраці освітян та бізнесу в питанні підготовки затребуваних фахівців.
Рухаємося далі!
Відбудуємо Україну разом!