Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Найнезвичайніша «Дача» на світі

0404«Дача» – унікальний для України благодійний проект Центру для онкохворих дітей. Це єдиний заклад, де діти з усієї України, що хворіли на рак або проходять лікування, одужують і живуть разом зі своїми сім’ями абсолютно безкоштовно. Наразі на «Дачі», будинок для якої винаймає Благодійний фонд «Запорука», одночасно можуть перебувати сім родин. Проте ще кілька років тому було прийнято рішення про зведення власного Центру. Для цього Благодійний фонд придбав земельну ділянку, на якій має розташуватися новий затишний будинок для маленьких пацієнтів та їхніх родин. Нині «Запорука» залучилася підтримкою міжнародних партнерів, які частково допомагають реалізувати цей унікальний для України проект. Наразі отримано всі необхідні дозволи для того, аби розпочалися будівельні роботи. Проте для збору всієї суми на будівництво й облаштування «Дачі» необхідна допомога вітчизняних компаній – виробників якісних матеріалів та обладнання.

Лікування онкозахворювання у дітей може тривати місяцями, і на цей період родина має знайти помешкання, адже дитині постійно потрібен догляд. Винайняти готель на кілька місяців чи квартиру для більшості – неможлива розкіш.

Для допомоги родинам маленьких пацієнтів Благодійний Фонд «Запорука» ще сім років тому започаткував проект під назвою «Посмішка». Але перше найменування не прижилося, адже для родин Центр – це куточок, де вони відпочивають від лікарняних стін, від медичних процедур… як на дачі. Батьки часто кажуть, що в лікарні їхня дитина лікується, а на Дачі просто живе. Ба більше – оживає. Тож Центр офіційно почали іменувати так, як це роблять його головні відвідувачі.

IMG 3175Постійне перебування поза домом – це величезне психологічне навантаження, яке має негативний вплив на стосунки в родині та з людьми довкола. Для дитини, яка постійно бачить білі халати, опинитися в будинку, де вона має своє ліжко і може зачинити двері та пригорнутися до мами, у буквальному сенсі – щастя. Дуже важливо змінити лікарняну обстановку на наближену до домашньої.

Проект «Дачі»

Проект нової «Дачі» на благодійній основі розробила знана українська проектна компанія АІММ.

«Коли ми дізналися про формат «Дачі», то були вражені самою ідеєю – створити домашній затишок для дітей та їхніх батьків у психологічно й фізично важкі моменти – проходження терапії. Це вкрай важлива місія, яка не може бути реалізована державними інститутами», – згадує своє перше враження автор проекту та директор АІММ Анна Іскіердо.

За новим проектом кількість родин, що перебуватимуть на «Дачі», збільшиться удвічі – до 15 сімей. Це значно розширить можливості унікального центру.

Одним із головних завдань архітектори вважали створити образ такого будинку, який буде вражати і надихати дітей і їхні родини на позитивні емоції та думки. Хвилясті форми на фасаді, які наче перетікають одна в одну, створюють ефект затишного заміського будинку, проте на сучасний лад. А використання новітніх систем навісного фасаду із застосуванням HPL-панелей дозволяє реалізувати цікавий образ із модерновими формами, водночас гарантувати збереження первозданного вигляду будинку на довгі роки.

Навколо будиночка розташовуватиметься навіс для корпоративного автомобіля, невеличка стоянка для гостей «Дачі», а також затишне внутрішнє озеленене подвір’я, в якому так приємно перебувати на свіжому повітрі.

IMG01 4381На першому поверсі передбачено спеціалізовані кабінети психолога і фізіотерапевта з необхідним для процедур обладнанням. Цікавим просторовим рішенням є панорамна кухня-їдальня, яка наповнена по колу світлом із багатьох величезних вікон. Поряд буде велика зала, де можуть проходити ігри, кінопокази або волонтерські заходи.

Внутрішній простір будиночка для відпочинку

Внутрішній простір «Дачі» раціональний і продуманий до дрібниць. Тут передбачено 12 кімнат для проживання родин із дітьми, а також дві великі ігрові зали.

Кімнати пристосовано для людей з інвалідністю або людей, які тимчасово не в змозі самостійно пересуватися, а також додаткові кімнати для рідних дитини, яка перебуває в лікарні з іншим родичем.

Під час розробки проекту спеціалісти АІММ велику увагу приділили інженерним системам. Вкрай важливо було розробити систему вентиляції, яка б унеможливлювала перетікання повітря з одного приміщення в інше. А завдяки системам теплої підлоги у холах та ванних кімнатах діткам у холодну пору завжди буде тепло гратися та приймати вологі процедури.

На другий поверх можна потрапити кількома способами – внутрішніми сходами та ліфтом, а також звивистими сходами, що виходять на головний фасад.

Звісно, для забезпечення комфорту перебування та санітарних і гігієнічних вимог під час розробки проекту окремо зверталася увага на екологічно чисті, безпечні та якісні матеріали. Також важливу роль відіграє і зносостійкість, адже після старту нового Центру вкрай важко буде зупинити його роботу, навіть для невеликого локального ремонту. Тож до матеріалів та інженерних систем висувалися високі вимоги.

Ярослав Кучеренко

Запрошуємо виробників будівельних матеріалів долучитися до цього проекту і допомогти втілити архітектурне рішення в життя!

Для цього просимо звертатися до редакції журналу Prof Build:

067/912 89 29 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проект «Дача» також представлений на відомій вітчизняній онлайн-платформі – Українська Біржа Благодійності, де кожен охочий може долучитися до збору коштів: https://ubb.org.ua/uk/project/4073/

Ще нове на сайті: