Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

CANactions-2018: З’єднання. Зв’язок. Сполучення...

1361 20180421 16A2540amikhaylovУкраїнські міста, подібні до всього регіону Центрально-Східної Європи, неодноразово зазнавали реструктуризації економіки, ідентичності та політичних систем. Спадкові моделі міського планування та управління переважно застаріли, а нові бачення ще недостатньо визначені. Таку думку висловив Харіс Піплас – відомий ландшафтний дизайнер та архітектор із Боснії і Герцеговини, куратор-консультант фестивалю CANactions, що відбувся у Києві з 20 по 21 квітня. Цьогоріч архітектурний захід відобразив свою основоположну місію: розробляти нові парадигми для відродження спільнот та фізичних структур за допомогою інноваційних форматів, міжнародної співпраці та мультидисциплінарності.

Лейтмотив 11-го міжнародного архітектурного фестивалю CANactions – connections, що з англійської перекладається як «з’єднання, зв’язок».

«Тему цьогорічного фестивалю обрано не випадково. Я вважаю, що саме connections, тобто з’єднання або об’єднання, необхідне Україні. Бо нині, на жаль, дуже активно та ефективно працює правило: розділяй і володарюй. Натомість наші зусилля спрямовані на те, аби віднайти щось спільне», – зазначив український архітектор, керівник архітектурного бюро Zotov&Co, засновник освітньої платформи CANactions Віктор Зотов.

1218 20180420 16A0515amikhaylov 1Подія відбулася одразу на двох головних локаціях – Київська муніципальна галерея Лавра та Річпорт. Захід об’єднав понад 2 тис. гостей, 13 спікерів з усього світу та 5 іноземних фестивалів, які цього року стали кураторами різних подій у Києві. Уперше в рамках CANactions відбулася презентація книги – світового бестселера «батька урбаністики» Йена Ґела «Міста для людей» українською, яку CANactions видали разом із видавництвом «Основи».

Родзинкою заходу стали архітури Києвом разом із провідними архітекторами світу.

«Архітури об’єднали професіоналів із різними підходами. Проводити їх разом було дуже корисно. Таким чином збагачується досвід», – наголосив керівний партнер берлінської компанії Рhase eins Бенджамін Хоссбах.

Також у рамках фестивалю відбулося відкриття виставки Schweizweit, яка відстежує архітектурні бюро Швейцарії, що бурхливо розвивалися протягом останніх двох десятиліть. Організатор виставки – Швейцарський Музей Архітектури (SAM) за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

Під час CANactions відбулась презентація та нагородження призерів Конкурсу молодих архітекторів, який цьогоріч відзначив 10-річний ювілей. Крім того, було оголошено результати Закритого міжнародного конкурсу на розробку концепції розвитку громадського простору Нового Подолу, організованого освітньою платформою CANactions та Riverside/Saga Development у партнерстві з Perfect group.

«Цього року ми не побоялись експериментувати – дві основні локації Фестивалю, архітури з іноземними лекторами, плавання на кораблях, залучення до організації основних подій світових архітектурних фестивалів. І надзвичайно приємно, що таке з’єднання спрацювало, і Фестиваль відвідала величезна кількість людей із багатьох міст України та з-за кордону.

1077 20180420 16A9830amikhaylovОб’єднання історичного та майбутнього, природного й технічного, культурного та політичного, особистого й публічного було представлено через значну кількість різноманітних подій, форматів та локацій.

Ми дуже вдячні всім нашим гостям, спікерам, партнерам, культурним організаціям, волонтерам і всім тим , завдяки кому цей Фестиваль відбувся. Така підтримка та віра в спільну справу надихає і ще раз підтверджує, що ми Можемо і Діємо», – наголосила координатор фестивалю CANactions Олена Возняк.

Ще нове на сайті: